Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

“Обстріли кожні дві години”: окупанти мстять Руській Лозовій, бо втратили над селом контроль

На Харківщині село Руська Лозова могло стати вигідним плацдармом для російських окупантів. Однак військові ЗМСУ не дозволили захопити населений пункт та відбили атаки ворога.

Нацгвардієць Денис розповідає, що він за своїм підрозділом виконують бойові завдання у Руській Лозовій. За його словами, це село є певним "ключем" до регіону. Населений пункт, попри небезпеку та постійні обстріли" утримують українські бійці.

Гвардієць розповідає, що війна застала його у Харкові. Він тверезо оцінював можливість захоплення міста, однак Харків здивував усіх. Замість квітів окупантів там чекав шалений опір.

"Основні сили були відбиті, але були прориви. Одна колона [противника] доїхала майже до нашого військового містечка, екіпажі бронеавтомобілів нашого підрозділу виїжджали для відсічі. Ми потім знаходили покинуті російські “Тигри”. Ймовірно це були дозорні групи, які проривалися вперед, аби потім ховатися в лісах, робити диверсії, засідки, – пояснює Денис. Того дня відбиття атак рашистів та утримування рубежів стало щоденною роботою харківських гвардійців. – Частина наших людей стояла на окружній Харкова з перших годин війни. Після того, як Руську Лозову звільнив спецпідрозділ “Кракен”, ми зайняли кругову оборону вже тут”.

Руська Лозова для окупантів була вигідним плацдармом для дій на харківському напрямку. Тепер вони щодня мстяться селу за те, що втратили над ним контроль.


“Спочатку обстріли були кожні дві години. Бували такі дні, що вони велися з одинадцятої години до четвертої: з “Градів”, мінометів, танків. У нас Руська Лозова знаходиться в “ямі”. Танк [рашистів] міг спокійно виїхати на пагорб і по нас гатити. Ми займали позиції переважно по периметру села, але російські окупанти гатили у глиб населеного пункту з усіх видів озброєння. Так само вони били туди, де був їхній штаб. По своїх колишніх позиціях наносили навіть авіаудари”, – розповідає Денис.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 У полоні окупантів перебувають 8 представників місцевої влади

Це чиновники із Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Станом на 2 липня у полоні російських військових перебувають: Євгеній Матвєєв – Дніпрорудненський міський голова Олександр Шмиголь - Вільхівський сільський голова Олександр Бабич – Голопристанський міський голова Ігор Колихаєв - Херсонський міський голова Валентина Костенко – Великокопанівський сільський голова Дмитро Ляхно - Горностаївський селищний голова Сергій Хільченко – Хрестівський сільський голова Петро Збаровський – Новотроїцький селищний голова. Зазначається, щ, на жаль, інформація про звільнення з полону Голопристанського міського голови Олександра Бабича не підтвердилася.

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.