Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Одні з найкращих у своєму класі: в Україну прибули перші німецькі зенітні комплекси Gepard

Перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки «Гепард» вже приубули в Україну. Вони є одними з найкращих у своєму класі.

Про це повідомляє ОК "Південь". 

Ці САУ вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник.

- Ці комплекси будуть прикривати важливі об’єкти інфраструктури від атак гвинтокрилів та літаків на малих і надмалих висотах, - йдеться у повідомленні. 

Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визнчають ціль на відстані до 15 км. У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, що може приймати дані із інших РЛС, – по суті, бачити ціль поза своєю зоною.

Основний боєкомплект – 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей. Темп вогню кожної гармати – 550 пострілів на хвилину, тобто разом – 1100 пострілів по цілі.

Гепард здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника. Раніше повідомлялося, що загалом Україні мають передати 30 одиниць Gepard. Відомо щонайменше про 100 військовослужбовців української армії, які навчалися в Німеччині керувати цими самохідними зенітними установками.

Читати також