Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Останній шанс: в Україні стартував пільговий період для розмитнення євроблях

З 15 червня 2021 року, розпочався черговий (і останній – за словами авторів ідеї) період, протягом якого можна з суттєвою знижкою розмитнити автомобіль на іноземній реєстрації. Про це повідомляє Avto.Ria.

Нагадаємо, не кожен автомобіль, який прибув в Україну із-за кордону, а лише той, що станом на 31 грудня 2020 року перебував у реєстрах митників як такий, що ввезений тимчасово чи у «транзиті». Тобто, ця «акція» жодним чином не стосується прямого імпорту – усі «гонщики» сплачуватимуть мито, акциз та ПДВ за звичайними ставками та принципами нарахування, як це було до настання пільгового періоду, буде під час нього та після його закінчення.

«Євробляхи» теж не геть усі підпадають під дію пільг, а лише старші 5 років. Легковики при цьому повинні відповідати екостандарту не нижче «Євро-2», а вантажні – мати повну масу не більше 3,5 тонн та сертифікат «Євро-5». І це ще не всі умови – детальніше про них, та про те, як розрахувати вартість розмитнення ми описували раніше, ця інформація доступна за ось цим посиланням.

Звісно, багатьом автомобілістам, особливо тим, які ніколи не мали «євробляхи», а сумлінно виконували усі вимоги законодавства, цікаво, чи не наробить ця «акція» шкоди для авторинку, коли порушники митних правил отримають пільги, й зможуть продавати свої авто значно дешевше ніж ті, хто чесно сплатив усі податки за загальними правилами. Відповідь у нас є: наразі усі опитані нами експерти зійшлися у тому, що ця «легалізація євроблях» суттєвого впливу на ринок не матиме. Головна причина – обсяг супровідних платежів, необхідних аби скористатися пільгами, такий, що фінальна ціна колишніх «євроблях» сягатиме цін на вже наявні аналогічні авто в Україні. Більше про це – у нашій спеціальній публікації.

А дізнаємося ми про те, скільки «євроблях» було подано на митне оформлення за новими законами, яку користь вони принесли у бюджет, чи не «впав» при цьому прямий імпорт по причині зародження «схем», та й взагалі – чи зникнуть цілком з доріг авто з «чужими» номерами (якими керують українці) – після 10 листопада цього року. Саме цей день є останнім, коли діятимуть пільги на розмитнення. Трішки довше (до 8 лютого 2022 року) цими правилами зможуть користуватися військові, які перебували на території ООС не менше 90 днів від 15.05.2021 р.

Читати також

03.10.2023 Між двома селами на Рівненщині розпочали ремонт автошляху

Цей проект включає в себе використання сучасних методів, зокрема холодного ресайклінгу, що дозволяє відновити зношені шари дорожнього покриття перед подальшим влаштуванням гарячої асфальтобетонної суміші. Здійснення ремонту доріг - це важливий крок до поліпшення життя місцевих жителів та безпеки на дорозі. Проїзд через село відіграє ключову роль у щоденному житті громади, сприяючи зручності та розвитку округу. Саме тому ремонт доріг є пріоритетним напрямком для кожного населеного пункту громади. Холодний ресайклінг - це інноваційний метод, який дозволяє використовувати старий асфальт як основу для нового покриття, зменшуючи відходи та сприяючи екологічності проекту. Після відновлення зношених шарів за допомогою холодного ресайклінгу влаштування гарячої асфальтобетонної суміші надасть дорозі міцність і довговічність.