Рівне Медіа

"Перевірку не чекали": на Рівнеазот не пропустили головного екоінспектора країни

Фото - Суспільне

Вчора, 21 липня, на територію ПрАТ "Рівнеазот" приїхав голова Держекоінспекції України Андрій Мальовани. Метою візиту було провести перевірку роботи підприємства та заспокоїти населення. 

Однак, комісію не пропустили на підприємство, аргументуючи це тим, що цього дня перевірку не чекали.

Повідомляє Суспільне.

Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований пояснив представниками "Рівнеазоту", що після спілкування з очільником підприємства Михайлом Заблудою зрозумів, що "Рівнеазот" запрошує їх. Буцімто, візит екоінспекторів має зменшити хвилювання серед людей.

"Сьогодні я просив керівника підприємства і він обіцяв. Відповідно до закону про основні засади державного нагляду і контролю у сфері господарської діяльності для позапланової перевірки за ініціативою суб'єкта господарювання прошу надати лист на моє ім'я, щоб було дотримано всі формальні процедури, якщо такі наміри є", – прокоментував Мальований.

На завод комісію не пустили, пояснивши це тим, що сьогодні перевірки не чекають. Представниця "Рівнеазоту" Леся Рева відповіла, що листа їм не надавали.

"Можливо, ви невірно зрозуміли його наміри. Він сказав, що за наявності законних підстав ми не заперечуємо проти проведення позапланової перевірки. В серпні 2020 року була проведена позапланова перевірка, де здійснювалися заміри абсолютно з усіх джерел. Висновки є", – сказала представниця.

На це Андрій Мальований відповів:

"Ніякого тиску на підприємства з боку державного органу не буде, але є підозра, чому ви не допускаєте."

Голова Держекоінспекції пообіцяв, що його колеги таки спробують потрапити туди, як експерти в кримінальному провадженні чи після звернення фізособи з проханням про перевірку.

На підприємстві Андрію Мальованому відповіли, що мають досвід тогорічної перевірки, через яку досі судяться та мають недовіру до інспекції. Разом з тим зазначили, що 20 липня на територію Рівнеазоту, за їхніми даними, впустили приблизно 40 представників органів державної влади.

Читати також