Рівне Медіа

Підприємство, яке забруднило річку Стир, сплатить державі понад 190 тис грн

фото - відкриті джерела

Працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу було проведено планову перевірку державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Кузнецовським МКП  Вараської міської ради Рівненської області, інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

В результаті даного заходу та згідно протоколів вимірювань показників складу та властивостей проб води, що скидаються з очисних споруд даного суб'єкта господарювання, проведених спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу встановлено, що скид стічних вод з очисних споруд здійснювався з перевищенням встановлених дозволом на спеціальне водокористування нормативів ГДС, що призвело до забруднення  р. Стир і є порушенням ст. 51 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” та ст.ст. 44, 70, 95 Водного кодексу України.

Обсяг скинутих недостатньо-очищених стічних вод становить 1046833 м3 .

Розмір збитків, заподіяних державі, внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів Кузнецовським МКП, становить 198 тис. 671 грн. 

У разі відмови від добровільного відшкодування збитків, Державна екологічна інспекція Поліського округу буде змушена звернутися до суду з позовом про її стягнення у примусовому порядку.

Читати також