Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Платити за тепло чи купувати продукти: обурені рівняни вийшли під стіни ОДА

Сьогодні зранку рівняни влаштували пікет під будівлею Рівненської обласної державної адміністрації. Обурені мешканці обласного центру таким чином висловили свою незгоду з енергетичною політикою теперішнього уряду. Мітингувальники пояснили, що держава переклала на місцеву владу та людей фінансовий тягар через вартість теплопостачання.  

На мітинг разом з рівнянами вийшли мер Рівного Олександр Третяк, секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян та депутати міськради від низки фракцій. Присутні напрацювали пропозиції до Уряду та Президента, які допоможуть знайти механізм виділяти з державного бюджету кошти на відшкодування різниці між тарифом, за яким сплачує населення, і сумою, яку повинне отримати теплопостачальне підприємство. Свої напрацювання вони передали голові обласної державної адміністрації Віталію Ковалю. 

«Ми розуміємо, що такі тарифи є обґрунтованими. Адже не може буханка хліба коштувати десять гривень, якщо її собівартість двадцять. Проте, якщо не буде компенсації з державного бюджету чи не виділено жодної субвенції,  то тисячі мешканців Рівного не зможуть оплачувати рахунки за комунальні послуги, а якщо платитимуть, то житимуть за межею бідності», - говорить керівник  ОСББ Рівного Андрій Прищепа.

Міський голова Рівного Олександр Третяк зазначив, що Рівне чекає підтримки держави, адже самотужки, лише коштами громади, з цією проблемою впоратись буде дуже важко. У іншому випадку, місто просто залишиться без коштів на розвиток громади. Наразі ж обласний центр шукає можливості перенаправити гроші з деяких програм розвитку та фінансування деяких закладів, щоби компенсувати хоча би частину коштів для населення, зменшивши тариф. 

«Запропонований урядом Меморандум пропонує зберегти старі занижені тарифи, а різницю вартості тарифу на опалення, фактично нестачу грошей - повністю перекласти на місцеві бюджети. Для Рівного ця різниця в тарифах непідйомна. Фактично бюджет розвитку міста зникає. Створюється загроза, що в наступні роки в громаді буде недофінансування освіти і медицини, скоротяться програми муніципального розвитку, зупиниться громадський бюджет. Без цих коштів ми не зможемо реалізовувати інфраструктурні об’єкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж, капітальні ремонти - говорить міський голова Рівного Олександр Третяк. - Ми сьогодні маємо перед собою завдання: з одного боку захист людей в холодну пору, а з іншого - збереження міського бюджету розвитку. Нам буде важко знайти навіть частину коштів для того, щоб перекрити різницю в тарифах і врятувати від холоду людей. Ми готові перенаправити частину коштів і компенсувати різницю, але залишити місто без перспектив не те щоб розвитку, але нормальної життєдіяльності ми теж не можемо!».

Влада міста Рівного закликала центральну владу країни піти назустріч і теж шукати кошти на відшкодування різниці за зростання тарифів, виділяти субвенції для громад. Адже потрібно зробити усе, аби у домівках людей було тепло, але це не вдарило по їх гаманцях. 

«Спільними зусиллями будемо до останнього відстоювати інтереси рівнян, боротися за кожну гривню у тарифі. Я, як і інші наші депутати, багато спілкуюсь з простими людьми. Для них такий стрімкий ріст вартості опалення дорівнює бідності. Якщо ми в міській раді дійшли консенсусу всіх фракцій і готові задіяти всі наші резерви коштів, аби простим людям допомогти, то держава чомусь від проблеми відгороджується. Я чесно не знаю, як це пояснити людям, коли вони запитують, чому уряд не вжив жодних заходів. Рівнерада вже підготувала проєкт рішення про скасування підвищення тарифів, які прийняв виконком, вже напрацьовуємо механізм компенсацій, знімаючи гроші з наших комунальних підприємств і закладів, щоб хоч якось ще зменшити вартість опалення для людей, - наголошує секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. – Але справедливо буде, якщо місто отримає фінансову допомогу з державного бюджету , бо поки виглядає так, що доля рівнян у столиці мало кого обходить, а на першому місці все таки стоїть політика».

Читати також