Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Побив за спізнення: на Рівненщині судили сержанта, який забив до смерті контрактника

На Рівненщині судили молодшого сержанта, який побив до смерті солдата-контрактника. 

Як зазначається, конфлікт між сержантом та солдатом виник близько опівночі 26 липня 2020 року навпроти КПП військової частини у місті Дубно. Старший по званню наніс удар кулаком в обличчю солдату, від чого той упав та вдарився потилицею об асфальт.

Після чого біля входу у казарму 30-річний сержант наніс другий удар солдату в обличчя, від чого той вдарився об стіну будівлі.

Потерілого доставили до лікарні у стані клінічної смерті. У нього були садна, масивний вилив речовини мозку та закрита черепно-мозкова травма. На ранок 37-річний чоловік помер. 

У суді обвинувачений визнав вину повністю. Сказав, що ще напередодні йому стало відомо, що солдат вчергове не з'явився на чергування. Його це обурило і він почав його шукати. Близько опівночі йому вдалось дотелефонуватись до солдата. Під час розмови він зрозумів, що той перебуває у стані сп'яніння. 

Обвинувачений пояснив, що вдарив солдата, аби "той відчув біль та зрозумів свій ганебний вчинок". Коли ж потерпілий впав на землю, почав його розтирати та стукати долонями по щоках. Тілесних ушкоджень на ньому не побачив. 

Медпрацівниця привела солдата до тями, обвинувачений допоміг піднятися потерпілому на ноги та відвів його до санчастини. Там у чоловіка виявили набряк та гематому. Відкритих, видимих ран не було, кров не йшла.

У той же час запевняв, що нормально себе почуває та скарг не має. Потерпілого відвели до казарми. Аби переконатися, чи все гарад, обвинувачений вирішив зайти до кімнати відпочинку. Там побачив потерпілого, який почав його нецензурно лаяти. Сержант вирішив задокументи факт перебування потерпілого у стані сп'яніння, для цього запропонував солдату пройти у медчастину для освідування. За допомогою алкотесту виявили в його крові 1,9 проміле алкоголю. 

За свідченнями обвинуваченого, потерпілий знову почав висловлюватися до нього з нецензурною лайкою, висловлював претензії щодо освідування та обіцяв помститися за це у майбутньому. На зауваження той не реагував, тож обвинувачений наніс йому ще один удар долонею, від чого потерпілий вдарився об стіну. 

Після чого обвинувачений пішов у кімнату відпочинку, будучи впевненим, що із потерпілим все гаразд. Але на ранок його розбудив солдат та сказав, що потерпілому погано. У цей момент він лежав на правому боці обличчям догори, а біля ротової порожнини у нього були сліди підсохлої крові, пульс практично не прощупувався. На місце викликали медиків. 

У суді обвинувачений пояснив, що вбивати солдата не хотів. Також просив його не карати позбавленням волі, бо він є учасником бойових дій та повністю усвідомив те, що накоїв. На даний час відшкодував потерпілій 20 тисяч гривень та визнає цивільний позов на відшкодування моральної шкоди на 180 тисяч гривень, матеріальну шкоду визнає лише частково, зазначає, що для нього ця сума є нереальною, оскільки на утриманні має двох неповнолітніх дітей. 

У суді потерпіла зазначила, що залишилась із двома дітьми та втратила єдиного годувальника сім'ї. 

Зазначається, що із 28 липня 2020 року обвинувачений перебував під заставою у 84 080 гривень. 

Суд прийшов до висновку визнати обвинуваченого винним у вбивстві з необережності та призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі, водночас звільнив від відбування покарання та встановив іспитовий термін у два роки. 

Суд також задовольнив цивільний позов потерпілої на 180 тисяч моральної шкоди, водночас позов на матеріальне відшкодування задоволене частково. 

 

Читати також

09.08.2022 У Рівному замінюють застарілі системи оповіщення про повітряну тривогу

"Її обладнання морально застаріле. Запасні частини вже не виготовляються. Обслуговування потребує значних фінансових та людських ресурсів. Тому обласна військова адміністрація поступово замінює обладнання на новітнє цифрове", - повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль. Також в області в обох системах є 73 електросирени та 121 гучномовець. Враховуючи постійну загрозу ракетних ударів, до оновлення систем сповіщення також залучили тергромади області до встановлення систем сповіщення "Вуличне радіо". П’ять таких пристроїв вже запустили у населених пунктах Гощанської ТГ. Ще у 25 громадах тривають роботи з облаштування.