Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Поліглот назвав легкі та швидкі способи вивчення іноземної мови

Фото з відкритих джерел

76-річний канадський поліглот Стів Кауфман говорить двадцятьма мовами та півстоліття присвятив вивченню іноземних мов. Збирати свою «мовну колекцію» екс-дипломат і бізнесмен почав у 17 років. А у 55 розробив власну систему й почав вивчати мови ще активніше.

«Знати мови — примножувати внутрішнє багатство», — каже поліглот, який нині продовжує вивчати українську мову та надсилає гуманітарну допомогу на Донбас. Стів переконаний: вивчати іноземну легко, коли ваше бажання йде зсередини, вам щиро подобається мова і ви отримуєте задоволення від процесу. Як цього досягти Стів Кауфман ексклюзивно розповів «Освіторії».

В якому віці вивчення мов дається найлегше?

Мій досвід показує: успішно вивчати мови можна в будь-якому віці. Наш мозок постійно навчається і створений для навчання! Зараз мені 76, і я з великим захопленням вивчаю перську мову. В юному віці мозок людини пластичніший, тому процес вивчення нового займає менше часу. Я помітив, що у віці до 12 років діти канадських емігрантів вивчають англійську без акценту.

А чи чули ви про кейс Швеції? Понад 50% телепередач у країні транслюються англійською мовою зі шведськими субтитрами. Тож діти змалку чують мову й приходять до школи, впевнено розмовляючи англійською.

Стів Кауфман

Щось схоже відбувається в родині мого товариша. Він канадець, його тато — китаєць, мама — японка. Його діти змалечку чули 5 мов від різних родичів. І зараз, у 5-річному віці, вони хвацько розмовляють цими п’ятьма мовами. Візьміть це на озброєння! Ви можете говорити з дитиною різними мовами просто з моменту народження, завдяки чому подаруєте їй полілінгвальність із пелюшок.

Завдяки чому ви успішно вивчите будь-яку нову мову?

Успіх у вивченні іноземних мов залежить від трьох факторів, вважає Стів Кауфман:

Ставлення учня до вивчення мови. Ви ставитесь до пізнання нового як до захопливого процесу чи це примус, нудне зобов’язання?
Кількість часу, який витрачаєте на вивчення мови.
Правильно підібраний метод вивчення мови.
Скільки часу потрібно, щоб вивчити мову?

Якщо ви витрачатимете 10 годин на день на вивчення мови, то зможете нею базово володіти через 48–72 дні, залежно від складності обраної мови. Це два чи три місяці. Якщо витрачатимете по 5 годин на день, здобуття базових навичок володіння мовою займе до півроку. Маєте дві з половиною години на день для нової мови? Отримаєте хороший базовий результат через рік. Саме такі дані звучать у дослідженні FSI.

Лайфхаки вивчення іноземної мови в роботі з дітьми

  1. Не вимагайте від дітей ідеального знання граматики. Головне, щоб дитина не боялася говорити та проявляла інтерес до мови. Тож на помилках увагу не загострюйте.
  2. Обирайте для молодшої вікової групи учнів тексти з великою кількістю повторень. Діти обожнюють веселі пісеньки, лічилки — тож вивчайте мову граючись.
  3. Вчителям вкрай необхідно давати дітям право вибору. Що ваші учні хочуть дивитись і читати? Принесіть до класу на вибір 20 книжок, аудіокниг, підготуйте добірку відео. Нехай підопічні самі скажуть, що з цього їм цікаве.
  4. Дитина не хоче говорити? Окей. Тоді нехай багато читає, слухає, дивиться, створюючи пасивний словниковий запас і запам’ятовуючи вимову.

Що йде не так, якщо вам «дуже складно» вивчати мову?

Вивчення мови може бути «складним» лише тоді, коли до вас або ви самі намагаєтесь застосувати методику, що не підходить особисто вам. Або ж ви намагаєтесь вивчати мову для якоїсь зовнішньої мети: щоб сподобатися комусь чи отримати престижнішу роботу. У таких випадках люди часто зупиняються на половині шляху.

Можливо, ви виправдовуєте себе: «У мене немає таланту, немає часу…» Але повірте, для вивчення мови точно не потрібен особливий дар. Час можна знайти, їдучи в транспорті, на пробіжці або навіть готуючи вечерю.

Щоб потоваришувати з новою мовою, спробуйте знайти якийсь невеликий аспект у культурі країн, в яких цією мовою спілкуються, та сконцентруйтеся на цьому. Так ви запускаєте в собі щирий інтерес до вивчення мови. А на вас чекає довга мандрівка, тож не обійтися без способу отримувати задоволення в процесі.

Читати також