Рівне Медіа

Поліцейські Рівненщини закликають купувати лише законно зрізані ялинки

Фото - Нацполіція

З метою здійснення превентивної діяльності, спрямованої на запобігання незаконним вирубкам лісових культур, правоохоронці відсьогодні, 24 грудня, посилюватимуть заходи контролю за місцями реалізації, зберігання та збуту хвойних насаджень.  Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненщини.

У складі мобільних груп поліцейські перевірятимуть підприємців, які здійснюють продаж хвойних дерев, автомобілі, які їх перевозять, і в разі порушення законодавства притягуватимуть винних до відповідальності.

Днями на незаконній порубці хвойних дерев екіпаж групи реагування патрульної поліції на автодорозі поблизу села Бочаниця викрив 46-річного місцевого жителя, який гужовою підводою перевозив п’ять сосен.

Правоохоронці нагадують: Хвойні дерева, призначені для вирубки, вирощуються на спеціальних «плантаціях новорічних ялинок» у лісгоспах. На кожне дерево чіпляється спеціальне маркування – бирка зі штрих-кодом, на якій міститься інформація про нього: вид, параметри, де вирощувалось. Перевірити, чи легально зрубана ялинка, можна на сайті Державного агентства лісових ресурсів.

За незаконну порубку лісових культур та молодняка правопорушників притягують до адміністративної відповідальності за статтею 65 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф від 510 до 1020 гривень на громадян, від 850 до 5100 гривень на посадових осіб. 

За порушення правил торгівлі на ринках, передбаченого статтею 159 КУпАП, накладається штраф на громадян від 17 до 51 гривні, на посадових осіб - від 51 до 119 гривень.

Торгівля з рук у невстановлених місцях (стаття 160 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Читати також