Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Поранених кинули в льох: перемагаючи біль двоє військових із Волині вибрались із російського полону

29-річний Віктор, уродженець села Озютичі Затурцівської громади, ще у 2014-му боронив кордони України від путінської орди. Захищав Луганський аеропорт, отримав поранення в ногу. Він гордився своїм бойовим досвідом, тож коли росія почала загарбницьку війну, не зважав на поранення, а одразу пішов у військкомат, пише Вісник

Віктор живе у селищі Пульмо Шацької громади. Має двох маленьких донечок. Рідним непросто було змиритися з його рішенням добровольцем іти на війну. Мовляв, у тебе дітки, будь вдома. Але чоловік заявив: «Якщо не я, то хто захищатиме моїх дівчат?» 

Його одразу як бійця з досвідом відправили в гарячі точки. Під час сутички з окупантами в одному із сіл отримав поранення обох ніг. Ще важчий стан був у його побратима Ігоря з Нововолинська. Йому куля потрапила у спину та вилетіла через живіт. Знесилених українських військових схопили орки і кинули у якийсь льох. Двері закидали камінням та цеглою. Певно, хотіли, щоб загинули від втрати крові або голоду. 

Та навіть будучи у важкому стані, чоловіки не думали здаватися. Найважче було піднятися нагору сходами. Ігор підштовхував наверх Віктора, а тоді той підтягував побратима. Перемагаючи біль, Віктор невпинно штовхав двері, і йому дивом вдалося зробити невелику щілину та виповзти. Потім витягнув Ігоря. 

«Ми трималися і рятували одне одного, як могли, бо вірили, що вийдемо до своїх», – каже Віктор.

На дорозі закривавлених солдатів підібрали незнайомі люди на машині й завезли у госпіталь.

«Вони теж зробили героїчний вчинок. Не побоялися потрапити під кулі росіян. А якби нас зупинили, то нема сумніву, що розстріляли б без розмов. Ми обмінялися номерами телефонів і після перемоги обов’язково зустрінемося!», – розповідає чоловік.

Лікар, який оперував Віктора, з усмішкою зауважив, що той народився в сорочці, але трошки коротенькій, бо ноги не закрила. А от стан Ігоря і досі лишається важким, та медики переконані, що найстрашніше позаду. Його мама дзвонила до Віктора і зі сльозами дякувала за порятунок її дитини.

Про всі ці події розповідає мама Віктора Руслана Дудюк, бо син і досі перебуває під наглядом медиків.

«Усе так швидко сталося, що я навіть не встигла злякатися. Того дня старший син Сергій саме збирався у військкомат. У мене був «холодок на серці». Аж тут Вітя дзвонить і каже, що поранений, їде у госпіталь. Уже згодом моя сестра Оксана, яка живе у тих краях і приносила Віті передачі, розповіла усі подробиці. Дуже вдячна їй за допомогу, а також всім добрим людям, які підтримували наших хлопців. Звичайно, я горджуся своїм сином, що він врятував побратима. Але у мене всі сини мужні!, – каже жінка.

Всі троє синів Руслани Миколаївни боронили Україну. Віктор уже двічі. Наймолодший, 25-річний Павло, теж був в АТО, а нині найстарший, Сергій, проходить бойовий вишкіл. 

Коли хтось каже пані Руслані, що якщо у неї один воював, то другий міг би не йти, вона твердо відповідає:

«Ми всі хочемо, аби був мир. А хто ж має нас захищати? Той не піде, третій, десятий… У теперішній ситуації соромно таке казати. Ми виростили чоловіків, і їхній обов’язок – оберігати нас! Я переконана, що перемога за нами, бо тільки справжні патріоти, сильні духом, можуть знищити путінську нечисть», – каже вона.

Читати також

02.07.2022 "Народ вже все – бунтує": окупанти відмовляються виконувати накази та масово звільняються з армії

Син розповідає матері про те що нещодавно написав рапорт на звільнення з армії. Це ж саме зробили інші військовослужбовці його підрозділу та віддали старшому офіцеру, прте відповіді не отримали. «Там одному полкану (полковнику). Стопка у нього здорова набралась. Тільки можу сказати – це точно. Всі практично написали відмову. Вчора сказали, що в штаб армії віддадуть, а там видно буде, - говорить він. У свою чергу матір розповідає йому, шо прочитала в одному з телеграм-каналів: про те, що 800 військових росії відмовились брати участь в бойових діях "у зв’язку з низькою морально-психологічною". Вона також додала, що залишала звернення на сайті міністерства оборони. Але якщо не прийде відповідь, звернеться у військову прокуратуру, адже грошей на юриста немає. Син заперечує: «Не треба наймати. Зараз все вирішимо. Народ вже все – бунтує. Відмовляється виконувати накази».

02.07.2022 "До будь-яких сценаріїв готові", - Подоляк - про можливий напад з боку Білорусі

- Щодо Білорусі та всіх цих спекуляцій, що буквально завтра чи післязавтра обов'язково почнеться наступ. Так, ось. Ми все прекрасного розмуємо про цього дивного пана на прізвище Лукашенко, розумієм, що він хоче бути одночасно і там, і тут. Але прицьому ми точно розуміємо, що відбувається на території Білорусі. До будь-яких сценаріїв готові. У нас все з оборнної точки зору на кордоні України та Білорусі готове до цього, - сказав він. На його думку, вся ця інформація швидше потрібна рф, аби збільшити панічні настрої в Україні. Він додав, що "якщо Лукашенку потрібно довести, що білоруської армії не існує, то вони можуть це (напад на Україну) зробити". Проте радник глави ОП наголосив, що у разі реальної небезпеки влада попередить населення.