Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Прокурори Рівненщини підсумували роботи за минулий рік

У прокуратурі області відбулася підсумкова нарада під головуванням прокурора області Антона Войтенка, на якій обговорено стан виконання органами прокуратури області покладених завдань та функцій у 2019 році та визначено основні завдання на наступний період.

В роботі наради взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів, місцевих прокуратур, їх перші заступники та заступники, начальники відділів місцевих прокуратур.

Під час наради прокурор області висвітлив не тільки позитивні напрацювання відомства, але й виокремив проблемні питання у прокурорській діяльності з метою вжиття конкретних заходів для їх подолання.

Позитивним відзначено те, що зменшилась кількість вчинених тяжких кримінальних правопорушень, у тому числі, що спричинили смерть потерпілого, злочинів проти волі, честі та гідності особи, власності, безпеки виробництва, громадського порядку та моральності. Активізовано роботу правоохоронців по виявленню злочинів у сферах незаконного обігу наркотичних засобів, господарської діяльності, фактів хабарництва.

Головним пріоритетом органів прокуратури області було та залишається додержання прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, громадян, захист особи, суспільства та держави від протиправних посягань.

Завдяки вжитим спільним з правоохоронними органами заходам активізовано роботу з вилучення незаконно видобутого бурштину-сирцю та відповідного технологічного обладнання. У розслідуваних кримінальних провадженнях вилучено та визнано речовими доказами 32 одиниці автотранспорту, 78 мотопомп та майже 892 кг бурштину.

Знешкоджено 10 організованих злочинних груп у сфері незаконного обігу прекурсорів, психотропних речовин і їх контрабанди, з незаконного видобутку бурштину, готування умисного вбивства та інші, у склад яких входило 40 осіб.

Процесуальними керівниками скеровано до суду 61 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях про злочини у бюджетній системі, 78 - про корупційні правопорушення, 9 - у сфері земельних правовідносин, 80 - службової діяльності, 20 - щодо незаконних оборудок у лісовій галузі.

Прокурорами забезпечувалося процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 44 тисяч кримінальних провадженнях. Підтримано публічне обвинувачення у понад 2,5 тисяч кримінальних провадженнях (у т.ч. з постановленням  обвинувальних вироків – у 1,7 тисяч провадженнях).

За позовами прокурорів в інтересах держави стягнуто 382 млн грн, добровільно відшкодовано за закритими справами 5,5 млн гривень. За втручання органів прокуратури повернуто, а також попереджено незаконне надання 774 га земель.

Судами задоволено та припинено провадження, у звязку з добровільним відшкодуванням заборгованості, 32 позови прокурорів, пред’явлених на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства, на загальну суму понад 7 млн гривень.

Працівниками органів прокуратури області у минулому році вирішено понад 2 тисячі звернень громадян. Більше 1 тисячі жителів області були прийняті прокурорами особисто.

На нараді заслухано звіти керівників окремих підрозділів регіональної прокуратури, місцевих прокуратур та їх заступників.

Проаналізувавши стан справ, очільник регіональної прокуратури на нараді відмітив, що не всі прокурори у минулому році працювали ефективно, тому підводячи підсумки, поставив вимогу перед працівниками органів прокуратури регіону покращити якість роботи на ввірених напрямах діяльності.

Прокурор області наголосив, що важливою залишається робота щодо виявлення та розслідування злочинів, пов’язаних із незаконним видобуванням бурштину, у бюджетній та земельних сферах, про корупційні правопорушення, а також вчинених організованими злочинними групами.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням конкретних заходів, спрямованих на підвищення ефективності та результативності у діяльності органів прокуратури Рівненської області на наступний звітний період.

Пресслужба прокуратура Рівненської області

Читати також

01.07.2022 Четверо митців Рівненщини отримали гранти, щоб втілити власні творчі проекти

Гранти у 2022 році отримають: Руслана Варнава («Відновлення композиторської спадщини Казимира Любомирського»); Олена Корсун («Облаштування інклюзивного театрального простору «Погляд в тобі»); Надія Одарчук («Циклу заходів «Танцюючий Мізоч» до 700-ліття семи сіл Мізоцької громади»); Орися Рябунець («Видання артбуку «МАЙСТРИ РІВНЕНЩИНИ»). Кожен з них отримає 25 тисяч гривень. Також керівники області вручили сертифікати на отримання стипендії голови обласної ради та облдержадміністрації провідним діячам і ветеранам у галузі культури ти мистецтва. Відповідно до рішення експертної комісії, щомісяця впродовж поточного року стипендію у розмірі 500 грн отримуватимуть: - Стефан Булига - представник Рівненщини у Молодіжному симфонічному оркестрі України; - Сергій Гаврилюк – керівник зразкового аматорського фольклорно-етнографічного гурту «Мазурки» клубу с. Корост Степанської селищної ради; - Іван Жилка – художник-живописець, член Національної спілки художників України; - Віра Зиль – керівник народного аматорського ансамблю родини Чудіновичів с. Сварицевичі Сарненського району; - Тетяна Єршова – артистка-ляльковод, провідний майстер сцени академічного обласного театру ляльок; - Микола Кінах – керівник народного аматорського театру комунального закладу «Центр культури, дозвілля та туризму» Острозької міської ради; - Людмила Кічановська – завідуюча Новокорецьким сільським клубом Корецької міської ради, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Червоне намисто»; - Людмила Кічановська – завідуюча Новокорецьким сільським клубом Корецької міської ради, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Червоне намисто»; - Микола Тимчак – поет, прозаїк, скульптор, художник, іконописець, різьбяр, автор і виконавець пісень, член Національної спілки письменників України; - Юрій Ширко – артист драми І категорії обласного академічного українського музично-драматичного театру, художній керівник КЗ «Рівненський міський палац культури»; - Лариса Яцкова Василівна – директор комунального закладу «Школа мистецтв» Шпанівської сільської ради Рівненського району Рівненської області.