Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні - ЗМІ

Президент росії Володимир Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні. Це дасть змогу рф мобілізувати резерви під час спроби завоювати східну та південну частини України. 

Про це повідомляє CNN з посиланням на американських та західних чиновників. Оскільки любов Путіна до сакральних дат відома, сценарій переходу до війни від "спецоперації" видається ймовірним.

Західні чиновники були впевнені, що Путін використає символічне значення та пропагандистську цінність цього дня, щоб оголосити про військові перемоги в Україні або розпочне більш серйозну ескалацію бойових дій.

В Кремлі наполягали, що вторгнення в Україну є лише "спеціальною військовою операцією", однак реальна ситуація на полі бою вимагає більш рішучих заходів для Росії.

Офіційне оголошення війни 9 травня могло б мотивувати російських громадян і підвищити популярність вторгнення РФ до сусідньої суверенної держави. За російським законодавством це також дозволить Путіну мобілізувати сили резерву та призвати військовозобов’язаних, які, за словами чиновників, вкрай потрібні Росії на тлі зростаючого дефіциту військової сили.

Інші варіанти на 9 травня включають анексію відколотих територій Луганська та Донецька на сході України, посилення атак на Одесу на півдні або оголошення повного контролю над південним портом Маріуполем.

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявив у понеділок, що США мають "високо достовірні" повідомлення розвідки про те, що Росія спробує анексувати Луганськ і Донецьк "десь у середині травня". Є також ознаки того, що Росія може планувати проголосити та анексувати "народну республіку" у південно-східному місті Херсон.

Прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок, що є "підстави вважати, що росіяни зроблять все можливе, щоб використати" 9 травня в цілях пропаганди.

"Ми бачили, як росіяни дійсно подвоюють свої пропагандистські зусилля, ймовірно, майже напевно, щоб відволікти увагу від своїх тактичних і стратегічних невдач на полі бою в Україні", – сказав Прайс на брифінгу Державного департаменту.

"Я цілком впевнений, що до 9 травня ми почуємо більше від Москви", – додав Прайс. "І я цілком впевнений, що ви почуєте більше від Сполучених Штатів, від наших партнерів, включаючи наших партнерів по НАТО, також до 9 травня".

 

За матеріалами OBOZREVATEL

Читати також

21.05.2022 Путін у глухому куті, він не може зупинити війну і не може її виграти - глава української розвідки

- Путін в абсолютному глухому куті. Він не може зупинити війну і не може її виграти. Він не може перемогти з об’єктивних причин. І щоб зупинити це, він повинен визнати, що Росія зовсім не така сильна і велика держава, яку він хотів зобразити. Водночас, мене дивує російська дурість. З усіх варіантів, які були у путіна перед початком війни, він обрав найжорстокіший і найгірший варіант. Російські фахівці неодноразово попереджали його, що цей варіант останній, і його потрібно дуже ретельно оцінювати. Тепер ми бачимо результат”, – сказав Буданов. Також він підкреслив, що Україна воюватимме, доки з її території не будуть вигнані усі російські війська. “Я не знаю жодних кордонів, крім кордонів 1991 року”, – сказав генерал-майор Кирило Буданов, маючи на увазі рік відновлення незалежності України. “Хто може змусити Україну заморозити конфлікт? Це війна всіх українців, і якщо хтось у світі думає, що може диктувати Україні умови, за яких вона може або не може захищатися, то він серйозно помиляється”, – додав він. Під час інтерв'ю він зазначив, що для прискорення контрнаступу Україні терміново потрібні ракетні комплекси середньої та великої дальності, великокаліберна артилерія та ударна авіація. “Ми ведемо війну на своїй території. Якщо хтось вважає, що у нас повинні бути обмеження щодо використання деяких видів озброєння, я хотів би нагадати, що Росія тут використовує абсолютно всі види озброєння, які є у неї, від крилатих ракет, які запускають з підводних човнів, до стратегічних бомбардувальників. Тут застосовано весь спектр російської зброї, окрім ядерної”, – зауважив генерал-майор Буданов.