Рівне Медіа

П’ять ОТГ Рівненщини вирішили надавати співфінансування «теплих кредитів»

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

П’ять об’єднаних територіальних громад вирішили надавати співфінансування «теплих кредитів» - це Висоцька, Привільненська, Миляцька, Смизька та Тараканівська.

«Вітаю ініціативу цих громад приймати програми здешевлення «теплих кредитів» та допомагати населенню створювати енергоощадне житло, - прокоментував заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук. – Обласна адміністрація завжди готова надати консультацію».

Він нагадав, що цього року на «теплі кредити» для людей з обласного бюджету виділили понад 5,5 мільйонів гривень. Спеціальну обласну програму розробили фахівці обласного департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності. Згідно неї позичальникам компенсують 15 % річних за кредитами на придбання котлів на альтернативному паливі, енергозберігаючого обладнання та матеріалів.

«На сьогодні такою підтримкою скористалися понад 8 000 позичальників. Їм частково компенсували ставки за банківськими позиками. Окрім того, у районах, містах та навіть ОТГ також приймають аналогічні програми підтримки населення. Таким чином в області діє трирівнева допомога – державна, обласна та місцева», - зазначив Олександр Корнійчук.

Місцеві програми з відшкодування відсотків за «теплими» кредитами розроблені в 12 районах, двох містах, а також п’ятьох ОТГ.

Крім того, цього року на утеплення свого житла вперше фінансову підтримку від області отримали ОСББ. Нею поки скористалися 5 об’єднань, втім, на черзі – ще 10. Аналогічну підтримку мають ОСББ й в окремих районах, містах та ОТГ.

Аби скористатися «теплими» кредитами, необхідно звернутися до ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк» або АТ КБ ПриватБанк.

Пресслужба Рівненської ОДА

Читати також