Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Ради дати не можна - тікає в ліс": що кажуть рідні хлопчика з Рівненщини, якого зачиняли у кімнаті на цвяхи

На Рівненщині 12-річний хлопчик майже пів року жив у кімнаті без вікон. У цьому приміщенні його на цвяхи закривала рідна матір. У так званій кочегарні жінка ставила хлопчику відро, чашку з водою та їжу, а двері зачиняла.

Як пояснюють таке ставлення до дитини рідні хлопця - інформує Суспільне.

Працівників Служби у справах дітей та поліцейських викликала мама друга Дмитра з села Миколаївка.

"Він ходив на дворі, мокрий, холодний, ми привели його до хати. Я прибігла до нього, питаю, Діма, що сталося. Він каже: "я втік з дому, бо мене побила мама". Просто казав, що його ображають, б'ють. Що мама його палкою била. В нього синяк біля ока був", – розповідає Леся Фомчук.

Поліцейські виїхали за місцем проживання Дмитра. З їхніх слів – хлопчик був пригнічений та наляканий. Втім, на прохання погодився показати свою кімнату – невелике приміщення, так звана кочегарка, де є піч, ліжко, стіл та жодного вікна.

"Хлопчик розповів, що проживає в цій кімнаті з вересня, тобто з початку навчального року. Тобто це тривалий час, п'ять місяців. У кімнаті ми зафіксували, що стояло відро для справляння фізіологічних потреб. Також була тарілка з їжею і чашка з водою", – коментує інспекторка ювенальної поліції Дубна Тетяна Єрмолаєва.

З її слів, дорослі зачиняли кімнату на два цвяхи, аби хлопчик не втікав з дому.

"Вони це пояснювали тим, що він робить таку невелику побутову шкоду, міг щось зламати вдома. Наприклад, дверну ручку. Або телевізор заблокувати. Тобто такі побутові дрібниці", – каже інспекторка.

У селі Миколаївка Дмитро проживає з мамою, вітчимом, сестричкою та зведеною бабусею. Прокоментувати ситуацію погодилась бабуся.

"На два дні його закрили, бо тікав в ліс. Слухайте, тікає в ліс. Ради дати не можна. Кажемо: пиши уроки, а він – в ліс. Вісім годин вечора, двері закрили на ключ, він взяв ключа, відкрив двері і пішов в ліс. Я сама не бачила такої дитини, повірте, не бачила. Він нічого не потребує, нічого", – запевняє бабуся хлопчика Лідія Білик.

Зі слів бабусі хлопчик, нібито, не постійно проживає у цій кімнаті. Закривають його на кілька годин, заради безпеки самої дитини.

"Ми стали його закривати. Як син двері надвір закриє, він вікно відкривав і скакав через вікно. Підвіконня погнув і втік. То безвихідне становище було. Не знаємо, що робити з ним", – пояснює бабуся.

Те, що хлопчика били дорослі, помічали у ліцеї, де навчається Дмитро.

"Він ходив в масці, доволі нелегко було побачити, але в їдальні, коли він харчувався, ми побачили. Це звичайні подряпини від нігтів. Не надто сильні, але помітні. Він стверджував, що це побила його мама через те, що він приніс зі школи з трудового навчання фанеру і подряпав коврик на підлозі", – коментує заступниця директора з виховної роботи ліцею смт Смига Ірина Клімова.

Жінка запевняє, що Дмитро гарно вчився, просто хотів отримувати більше уваги.

Наразі хлопця забрали від рідних. Він перебуває в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Там Дмитро може перебувати до дев'яти місяців. Попередньо, мама відмову від сина не писала і збирається його забрати додому. Батьківських прав її не позбавлятимуть.

Ми писали раніше: На Рівненщині 12-річний хлопчик майже півроку жив у кімнаті без вікон, яку матір зачиняла на цвяхи

Читати також