Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Радониця 11 травня 2021 року: що не можна робити цього дня

Фото - ілюстративне

У вівторок другого після Пасхи тижня звершується особливе загальноцерковне поминання всіх від віку спочилих православних християн. Цей день носить назву Радониця – від слова «радість», якою ми ділимося з нашими рідними, душі яких вже у вічності, і вітаємо їх словами «Христос Воскрес!». 

В день Радониці у храмах звершується перша уставна Панахида після Великого четверга Страсного тижня, бо під час Великого посту поминання померлих звершується у визначені дні, а з Чистого четверга до Радониці зазвичай взагалі не звершується. 

Що потрібно робити на Радоницю:

Зазвичай в цей день після вечірнього богослужіння або після Літургії 11 травня православних закликають помолитися за упокій душ покійних. Віруючі відвідують могили родичів. Так як назва свята походить від слова «радість», сумувати заборонено - згадувати померлих близьких слід тільки добрими словами та в позитивному ключі. Адже їх душі тепер відродилися в новому, кращому, світі.

Що не можна робити в цей день:

Слід пам'ятати, що при відвідуванні кладовища важливо дотримуватися православних традицій. Традиція залишати їжу, крашанки на могилах - це язичництво, яке відродилося в Радянському Союзі, коли держава переслідувало праву віру. Коли переслідують віру - виникають важкі забобони. Душам покійних близьких потрібна молитва. Неприйнятний з церковної точки зору обряд, коли на могилі ставлять горілку та чорний хліб, а поруч - фотографію покійного.

Тому, прийшовши до могили, слід запалити свічку і помолитися. Багато хто для цих цілей запрошує священика. Можна прибрати могилу і просто помовчати, згадавши померлого родича.

Особливе місце Радониці в річному колі церковних свят - відразу після Світлого Пасхального тижня - як би зобов'язує християн не заглиблюватися в переживання з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх народженню в інше життя - життя вічне. Перемога над смертю, здобута смертю і воскресінням Христа, витісняє печаль про тимчасову розлуку з рідними.

Читати також