Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

“Рівне має бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій”- Віктор Шакирзян

Внаслідок ракетного удару 22 жовтня, який призвів до пошкодження системи електропостачання міста, енергетикам довелося запроваджувати почергові відключення електроенергії у різних мікрорайонах міста. Аби в майбутньому мінімізувати наслідки подібного роду надзвичайних ситуацій місцева влада розпочала підготовку низки цільових програм, в тому числі і програми із забезпечення електрогенераторами мешканців багатоквартирних будинків. Сьогодні цю програму обговорювали міські обранці під час депутатських слухань в рамках Дня депутата.

Програма передбачає, що мешканці того чи іншого багатоквартирного будинку у випадку відключення електроенергії можуть придбати електрогенератори для своїх потреб, а муніципальна влада відшкодує половину його вартості з міської скарбниці.

Найголовнішим сьогодні було прийняти остаточне бачення того, яким чином відбуватиметься процес компенсації вартості придбання генераторів містянам. У теперішніх умовах, в умовах війни - ми не маємо права на тривалі дискусії, адже бачимо, що ворог не гребує ударами по цивільним об’єктам. Тому, спеціально зібрались разом, аби узгодити всі деталі, обговорити всі наявні пропозиції і напрацювати єдиний алгоритм дій. Для мене особисто, очевидно, що ця програма потрібна. Придбавши генератори, мешканці зможуть, хоча б частково забезпечити нагальні потреби в електроенергії, поки ремонтні бригади працюватимуть над відновленням електропостачання. Найголовніше - це якомога швидше запустити процес, щоб більше будинків могли цією програмою скористатися. А ще, ми максимально спростили процедуру, так, щоб не потрібно було збирати стоси паперів”, - повідомив Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Проголосувати за цю Програму депутати планують уже на найближчому засіданні Рівнеради. А тим часом, до втілення готують ще один проект спрямований на порятунок людей в умовах надзвичайних ситуацій.

Рівне має бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, тож, ми зараз готуємо наші комунальні заклади до роботи в режимі тимчасових притулків, де люди зможуть перебувати якийсь час, зможуть прийти і зігрітися, зможуть отримати харчування. Це будуть ті заклади, які ми попередньо утеплили, де попередньо облаштовано укриття, де є обладнання, щоб приготувати гарячий обід. Їх ми теж обладнаємо генераторами відповідної потужності. Загалом, плануємо обрати 20 таких закладів в різних мікрорайонах міста, щоб люди могли без проблем туди дістатися” - зауважує Віктор Шакирзян. 

Крім того, в місті за підтримки Європейського Союзу та уряду Швеції будуть встановлені модульні пункти обігріву. Будиночки і все необхідне для їхнього встановлення надає шведська сторона. Працівникам комунального господарства потрібно буде тільки зібрати їх у визначених місцях. До слова, відповідне навчання працівники рівненських підприємств уже пройшли. 

Читати також