Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

“Рівнегаз” роз’яснює про модеми, індивідуальні лічильники та коефіцієнти

Торік “Рівнегаз” встановив 160 споживачам області пристрої для дистанційної передачі даних споживання газу. Усі модеми встановлено коштом самої компанії, тобто люди не мають платити за цю послугу.

І газовики, і місцеві ЗМІ періодично отримують повідомлення про те, що до осель рівнян приходять незнайомі люди, представляються працівниками “Рівнегазу” й пропонують встановити модеми дистанційної передачі даних, нібито це вкрай необхідно. При цьому просять оплатити послугу на місці готівкою, називають суму 700-800 гривень.

- Мені відомо про три випадки, коли споживачі поскаржилися, що до них приходили люди, одягнені в цивільне, й вимагали заплатити за встановлення модему. Вони заплатили, але нічого не одержали за ці гроші, - розповідає комерційний директор ПАТ “Рівнегаз” Віктор Осницький. – Усі працівники “Рівнегазу”, в тому числі слюсарі, майстри та контролери, мають ламіновані службові посвідчення з номером, фото і печаткою. Перевіряйте, чи вони є, якщо до вас приходять якісь люди й представляються працівниками нашої компанії. Маєте сумніви щодо особи – телефонуйте на 104. Наші диспетчери мають перелік усіх працівників з номерами посвідчень і можуть підтвердити, чи справді є нашим працівником той, хто до вас прийшов. Насамперед наголошую, що працівники “Рівнегазу” не беруть готівку за жодні надані послуги. Вони лише видають рахунок, який потрібно оплатити в банку. Щодо наявності форменого одягу, то він не є гарантією, адже форму дістати не проблема.

Що таке модем передачі даних?

Як пояснив Віктор Осницький, модем передачі даних - це невеликий пристрій на лічильнику газу, який передає дані про щодобове використання газу споживачем. Власним коштом їх мають ставити лише юридичні особи – підприємства, приватні підприємці, бюджетні установи, релігійні організації. Більше ніхто не повинен витрачатися на це обладнання.

- Населенню ми також встановлюємо модеми дистанційної передачі даних для обліку газу і відображення його споживання, але винятково коштом “Рівнегазу”, - пояснює Віктор Осницький. - Таких в області у 2018 році встановлено 160 штук, усі – за наш рахунок. З часом будемо оснащувати й інших споживачів, бо цього потребують умови роботи на ринку газу. Про те, коли прийдуть наші працівники, вони попереджають і узгоджують час. Роботи проводять безкоштовно. Якщо хтось приходить і пропонує заплатити - це не наш працівник. Кожен споживач не зобов’язаний ставити модем, це не передбачено жодним нормативним документом. Ми встановлюємо їх для покращення нашої роботи та відповідності вимогам, які нам ставить ринок газу.

Хто має платити за індивідуальні лічильники газу?

Це питання непокоїть багатьох споживачів, які не мають лічильників. Оскільки раніше їх обіцяли встановлювати безкоштовно.

-Нині передбачено, що до кінця 2020 року споживачі, які мають газові плити для приготування їжі, повинні мати лічильники, - продовжує Віктор Осницький. - Проте джерел фінансування встановлення цих лічильників нині нема у жодної газорозподільної організації, в тарифі ці витрати також не закладено. Відтак ми користуємося документами до 2018 року, які передбачали встановлення загальнобудинкових лічильників, їх і ставимо. Змін поки нема. Якщо в будинку передбачено загальнобудинковий облік газу, а абонент не хоче платити за загальним лічильником, він може за свої гроші поставити собі індивідуальний лічильник.

Іноді люди їх встановлюють, а потім звертаються до нас за відшкодуванням. Про це зазначено в Законі “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”. Проте Кабмін мав привести інші нормативні акти у відповідність до цього закону, та жодної постанови, яка запровадила б механізм та джерела повернення коштів, досі немає. До 1 січня 2018 року ми мали забезпечити комерційний облік газу, вимоги щодо встановлення саме індивідуальних лічильників стара редакція Закону не містила. Абонентів, які категорично відмовилися від будинкових лічильників, було переведено на граничні норми споживання. Вони становлять по 9,8 кубометра газу на одну людину, якщо в квартирі є лише газова плита.

Що таке коефіцієнт приведення до стандартних умов?

Рано чи пізно, але споживачам таки доведеться платити за енергетичні одиниці, а не за обсяг газу. Стандартні умови – це умови навколишнього середовища, до яких приводяться показники для здійснення обліку газу. Вони становлять: атмосферний тиск - 760 мм ртутного стовпчика, температура повітря - +20 градусів Цельсія.

Транспортування газу та постачання його до будинку відбувається за різних кліматичних умов. Крім того, лічильники значної частини приватних будинків знаходяться на вулиці, а найбільший обсяг газу вони отримують в опалювальний період, в умовах дії низьких температур. При зниженні температури на табло лічильника буде відображено дещо менший обсяг газу, ніж фактично спожитий. Приведення до стандартних умов передбачено Методикою Міністерства палива та енергетики України і відбувається шляхом множення показників лічильника на відповідний коефіцієнт, що залежить від типу лічильника, місця його розташування, періоду року, в якому проводяться вимірювання, та регіону.

Читати також

30.11.2021 1 грудня - День прокуратури України: привітання зі святом у віршах і прозі (+Картинки)

1 грудня в Україні відзначають День прокуратури. Дата святкування була вибрана не випадково – саме цього дня, у 1991 році, Верховна Рада ухвалила закон України "Про прокуратуру", а також низку інших нормативних актів. Цього дня прийнято вітати зі святом усіх причетних до цієї структури. Ми зібрали привітання із професійним святом, а також святкові картинки та листівки.