Рівненщина - у топ-10 за рівнем фінансової грамотності підлітків

Рівненщина увійшла до десятки областей за рівнем фінансової грамотності підлітків. 

Такими є результати дослідження, яке провели Національний банк України та громадська організація Junior Achievement Ukraine.

Як зазначається, тестування показало, що середній рівень правильних відповідей на завдання серед учнів десятих класів становить 46,6%. Цей показник відповідає початковому рівню – 3 балам за 12-бальною шкалою оцінювання.

Найкращі результати підлітки продемонстрували в групі запитань "Ризики та винагороди", де середній показник правильних відповідей був 51,8%.

Дещо гірше школярам вдалося вирішити завдання категорій "Гроші та транзакції", де вони набрали 42,4% правильних відповідей, а також "Планування й управління фінансами" – 40,8%.

Більшість учасників дослідження (77,4%) дали правильну відповідь на питання, в якому школярів просили обрати пораду для людини, яка отримала повідомлення з проханням перейти за посиланням.

Натомість лише 10,4% десятикласників вдалося правильно відповісти на питання щодо військових облігацій.

Найгірше учасники дослідження впоралися із питаннями групи "Фінансовий ландшафт", за які набрали 11,1% правильних відповідей.

Жоден учасник дослідження не відповів правильно на всі запитання опитування.

Автори роботи зауважують, що дещо краще із завданнями впоралися дівчата, показники яких на 1,8% вищі за результати хлопців (45,6%).

Результати за областями засвідчили, що найкраще із питаннями впоралися школярі Дніпропетровської області, які набрали 57,4% правильних відповідей, а найгірше – Кіровоградщини, які правильно вирішили в середньому 37,4% завдань.

Показник Рівненської області - 44,7% правильних відповідей. 

Автори роботи виявили зв'язок між добробутом родини та результатами тестування. Частіше правильні відповіді давали підлітки, які визначили матеріальне становище своєї родини як "вистачає на харчування, одяг, взуття та інші покупки" (50%) та "вистачає на харчування, одяг, взуття та дорогі покупки" (49,7%).

Натомість найменший відсоток правильних відповідей (33,2%) отримали школярі, які описали становище своєї сім'ї як "не вистачає грошей навіть на їжу".

Тестування засвідчило, що показники правильних відповідей вищі в тих підлітків, які спілкуються на тему фінансів з батьками чи однолітками (від 1 до 2 разів на тиждень).

Більшість опитаних (77,6%) вважають, що в школах необхідно вивчати фінансову грамотність як окремий предмет.

Читайте також