В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що суб’єкти господарювання краю використовують 4814 реєстраторів розрахункових операцій. Більшість із РРО зареєстровані суб’єктами підприємництва Рівненської області - 4488 касових апаратів, 326 реєстраторів розрахункових операцій використовують платники податків, що перебувають на обліку в інших областях.
Враховуючи норми нещодавно ухвалених законопроектів щодо застосування РРО, в ГУ ДПС наголошують: нові законодавчі норми не зобов’язують встановлювати касову техніку фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
Так само під дію нових правил не підпадають платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень. А це теж значна частина підприємців, що торгують на ринках.
Тобто, вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності.
Разом з тим, за чинними нині правилами через РРО мають реалізовуватись складна побутова техніка, лікарські засоби, вироби медичного призначення. Нові законопроекти передбачають застосовування реєстраторів розрахункових операцій також платниками єдиного податку ІІ – IV груп (ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства, готелі, підприємців, які здійснюють продаж ювелірної продукції, працюють у сфері роздрібної торгівлі вживаними товарами). Але для цих нових груп підприємців РРО запроваджуються з 1 жовтня 2020 року, а обов’язковими стануть лише з 1 січня 2021 року.
Крім того, відкриваються можливості використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон, і ця програма буде безкоштовною - безкоштовне надання такого програмного продукту є законодавчою нормою.
Головне управління ДПС у Рівненській області