Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівненщина отримає додаткове фінансування на очищення водних каналів

На засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підняв питання зміни підходу до управління меліоративними системами.

Більшість водних каналів знаходяться на балансі місцевих громад і коштів для очистки не вистачає. Тому, на переконання Віталія Коваля, необхідно залучати додаткове фінансування.

Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль підтримав пропозицію та доручив напрацювати питання належного утримання меліоративних систем у взаємодії органів місцевого самоврядування із Держводгоспом.

 «Очистка каналів, особливо в період підвищеної пожежної небезпеки, вкрай необхідна. Це забезпечить в каналах достатній рівень води. Також збільшиться родючість ґрунту, оновиться лісовий фонд, з’явиться можливість контролю підтоплення, а рятувальники використовуватимуть воду при гасінні пожеж», - відзначив Віталій Коваль.

Нагадаємо, на Рівненщині знаходиться майже 400 тисяч меліоративних земель та 18 тисяч кілометрів водних каналів. Ще в квітні голова ОДА зустрічався з представниками регіонального офісу водних ресурсів. Разом напрацювали кроки відновлення в області меліоративних систем.

Читати також