Рівне Медіа

Рівненські лікарні недоотримали майже 550 мільйонів гривень через медреформу

Недофінансування закладів медицини Рівненщини цьогоріч становить 540 млн.грн.

Питання фінансової підтримки низки комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Рівненської області сьогодні розглянули депутати постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури на своєму засіданні за участю першого заступника голови ради Сергій Свисталюк.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Oleg Vivsiannik, на сьогодні усі заклади медицини Рівненщини недоотримали фінансування з державного бюджету на загальну суму 540 млн.грн., якщо порівнювати з цифрами 2019 року. Пов’язано це передусім із запровадженням другого етапу медичної реформи. Як відомо, з 1 квітня частина медзакладів отримуватиме фінансування від Національної служби здоров’я України на основі укладених контрактів на надання чіткого переліку послуг. Інші ж медустанови більше не можуть розраховувати на медичну субвенцію з держбюджету. А відповідні видатки лягають на місцеві бюджети, в тому числі і на обласний.

Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації розробило відповідну обласну програму, щоби фінансово підтримати за рахунок обласного бюджету заклади системи охорони здоров’я Рівненщини вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої ) ланки. Депутати обласної ради планують затвердити її на сесії 5 червня.

Читати також