Рівне Медіа

Рівненський лікар у складі експедиції прибув в Антарктиду

Лікар-анастезіолог з Рівненської центральної міської лікарні Ігор Дейнека став одним з учасників 25-ї Української антарктичної експедиції. Сьогодні команда українців, яка перед цим пройшла двотижневу обсервацію в Чилі, прибула на станцію "Академік Вернадський". Про це інформує МОН України.

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – поділився враженнями Ігор Дейнека.

До слова, подорож до Антарктиди не є для Ігоря Дейнеки чимось екстремальним, адже чоловік тривалий час працював військовим лікарем на східному фронті.

Наразі на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження кораблю. У Чилі на нього погрузили приблизно 6 фур запасів продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Читати також