Рівне Медіа

Рівнян просять повідомляти про факти порушення прав людини у реабілітаційних центрах

фото ілюстративне

Прокуратура Рівненщини звертається до громадян з проханням повідомляти про відомі їм факти порушень прав пацієнтів реабілітаційних центрів, психоневрологічних та інших закладів

Триває та перебуває на контролі у прокуратури Рівненської області діяльність правоохоронних органів, направлена на вжиття заходів з припинення протиправної діяльності так званих реабілітаційних центрів, у яких замість реабілітації і лікування від наркотичної, алкогольної чи гральної залежності хворі зазнають нелюдського поводження.

Як свідчать практика та матеріали українських засобів масової інформації, протиправна діяльність таких закладів в Україні є поширеною. Наявні непоодинокі випадки жорстокого поводження людей, порушення їхніх прав та міжнародних стандартів.

У зв’язку з цим звертаємо увагу представників місцевих засобів масової інформації, потерпілих, правозахисників та всіх небайдужих громадян, що в разі наявності інформації про випадки незаконного позбавлення волі людей, їх викрадення чи застосування катувань у реабілітаційних центрах, установах соціального захисту, інших місцях несвободи Рівненської області потрібно повідомляти про такі протиправні дії правоохоронні органи, зокрема органи прокуратури. 

Нагадаємо, у прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян. Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених приймаються у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

У разі надходження подібних повідомлень будуть організовані перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав громадян.

Читати також