Рівне Медіа

Рівнян закликають не зривати первоцвіти

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Розпочався сезон продажу весняних квітів і на вулицях Рівного вже можна зустріти продавчинь букетів пролісків, крокусів та інших первоцвітів. Ми милуємось красивими квітами і забуваємо, що зриваючи первоцвіти ми приносимо шкоду природі. Рослина, у якої зірвали надземну частину, квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити свій рід.

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомляє, що відповідно до Доручення Державної екологічної інспекції України від 17.02.2020 року №59 та з метою охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, у Житомирській та Рівненській областях разом із залученням органів поліції, державної лісової охорони, громадських інспекторів з охорони довкілля, працівників засобів масової інформації організовано проведення операції “Першоцвіт- 2020”.

Зображення - Державна екологічна інспекція Поліського округу

У період з кінця лютого до травня буде посилено державний контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Проводитимуть перевірки місць збору та збуту декоративних рослин, під час перевезення на автошляхах та в пунктах пропуску через державний кордон.

Згідно розміру компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, з числа видів занесених до Червоної книги України, порушникам доведеться сплатити заподіяну природі шкоду за кожну трав’янисту рослину:
- підсніжники – від 49 до 62 гривень;
- цибуля ведмежа (черемша) – 62 гривні;
- шафрани, сон трава – від 37 до 62 гривень залежно від виду.

Крім того, відповідно до законодавства, порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об'єктів рослинного світу.

Читати також