Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівнянам на замітку: скільки доведеться платити за полив мешканцям приватного сектору?

http://vodarivne.com

Щороку із настанням весни у людей, які мають власні присадибні ділянки, додається роботи. Навести лад біля будинку, висадити городину, квіти, які потім упродовж усього весняно-літнього сезону потрібно доглядати та підливати. Відтак, без додаткових витрат води не обійтися. Тому абонентам «Рівнеоблводоканалу», які проживають у приватному секторі і не мають водолічильника, щороку, починаючи з 1 травня по серпень включно, нараховується певна сума за полив присадибної ділянки. Якою вона буде цьогоріч, розповів заступник директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Микола Ткачук.

— Облік водопостачання проводиться за затвердженими нормами або за показниками повірених приладів обліку води. У нашому типовому договорі на послуги водопостачання та водовідведення чітко прописаний порядок надання послуг з поливу. Зокрема, у п. 3 зазначається площа поливу у «сотках», відповідно до території, а також площу зелених насаджень, саду, городу, — розповідає Микола Ткачук. — Сума нарахувань за полив по нормах залежить також і від кількості опадів щомісяця. Якщо, наприклад, у червні дощить, то відповідно, й плата буде меншою.

Інформацію про середньостатистичні опади «Рівнеоблводоканалу» надає обласний центр з гідрометеорології. Утім, за підрахунками підприємства, абонент без водолічильника в середньому за добу використовує на полив 646 л або 0,64 м3, а за місяць — 20 м3. Тобто, якщо торік у травні споживач, який мешкає у приватному секторі і має лише водопостачання платив за місяць 193, 20 грн, то цього року орієнтовна сума за полив становитиме 222, 24 грн, тобто на 29, 04 грн дорожче.

— Фактичний замір площ для поливу здійснює працівник нашого підприємства згідно з землевпорядними документами за попереднім записом у вікні № 1 у службі обліку і реалізації води за адресою: І. Вишенського, 6. А вже потім, відповідно до даної інформації, здійснюється нарахування, — додав Микола Ткачук.

До слова, якщо у помешканні не встановлений лічильник, а власник будинку садибного типу та члени його сім'ї мають ще й господарство (худобу, птицю), а також у власності є автомобіль або ж кілька, то це  теж тягне за собою додаткові нарахуваннями згідно зі встановленими нормами.

— Тому ми завжди радимо нашим споживачам встановлювати водолічильники. Адже це на багато вигідніше. Із приладом обліку людина заплатить лише за фактично використану воду. Втім, нав’язувати щось ми не маємо права, бо це виключно право споживача встановлювати чи ні індивідуальні прилади обліку, — додав пан Ткачук.

Довідково:

У Рівному кількість тих, хто сплачує за полив без лічильників, становить 1891 абонент, у Гощанському районі — 660 та у Рівненському — 169 абонентів. Із них додатково за витрати води, пов’язані із наявним у власності автомобілем — 1017. Для порівняння, кількість абонентів, які проживають у приватному секторі і мають водолічильники, становить 13 826.  До слова, у 2016 році 725 мешканців приватного сектору встановили водолічильники, у 2017 — 886, у 2018 — 688.

Як встановити лічильник 

Читати також