Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Рівнянам на замітку: які борги у платіжках за газ не потрібно платити?

https://glavcom.ua

Оператори ГРМ звернулись до уряду з проханням розробити механізм компенсації вказаної в рахунках  заборгованості, пише Главком. 

У грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ, обчислені за новими нормами споживання газу. В нижній частині рахунків інформативно зазначена сума перерахунку за час дії занижених норм, які були визнані Верховним Судом незаконними. Сума боргу не підлягає сплаті, на неї не буде нараховуватись пеня та штраф. Оператори ГРМ звернулись до уряду з проханням розробити механізм компенсації вказаної в рахунках заборгованості.

Постановою Верховного суду було скасовано ряд постанов Кабміну, якими знижувались норми споживання газу. Тепер споживачі, що не мають лічильників, будуть отримувати нарахування  відповідно до постанови Кабміну, поновленої Верховним Судом.

Чинні норми споживання газу:

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання - 9,8 куб. м на 1 ос

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 18,3   куб. м на 1 ос

Плита газова та водонагрівач - 23,6   куб. м на 1 ос

Опалення - 11,0   куб. м на кв. м оп. площі

Нормативні акти про зниження норм визнані судом протизаконними від дня прийняття. Тому за цей період споживачам інформативно зроблений перерахунок відповідно до норм, які відновлені судом. Ця сума є різницею в нормах споживання газу, що діяли та актуальними.

Сума перерахунку за минулі періоди наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті. Наявність цього боргу не є підставою для відключення споживача від постачання газу та для нарахування пені і штрафів. Ця проблема потребує врегулювання з боку Кабінету міністрів, з урахуванням заборгованості за спожитий та не оплачений газ. Механізм компенсації такої заборгованості має враховувати необґрунтовані втрати, які понесли учасники ринку газу. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/economics/finances/ukrajinciv-prosyat-ne-lyakatisya-u-platizhkah-za-gaz-bude-vkazano-borg-ale-platiti-za-nogo-ne-treba-552974.html?fbclid=IwAR3gx3CaaZnxpvr0FyupI5vpgvuEuRamE__Ut2gRhikBvBBKctVJlHjqGmY

Читати також