Рівне Медіа

Рівнянин виграв Верховний суд: неоплата за роботу у святкові і неробочі дні у подвійному розмірі є порушенням

Ще у листопаді 2016 року Управління Держпраці у Рівненській області провело у суб’єкта господарювання перевірку з питань законодавства про працю та загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Було виявлено порушення норм ст.107 КЗпП України –  працівникам товариства не проводилася оплата за роботу у святкові і неробочі дні у подвійному розмірі. Відповідно, суб’єкту господарювання було надано припис на усунення виявлених порушень та винесено постанову про накладення штрафу за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 87000 грн.

З постановою та приписом суб’єкт господарювання не погодився та звернувся з оскарженням до суду. Суди 1-ої та апеляційної інстанцій скасували постанову та припис, а відповідно – і штраф.

У свою чергу, Управління Держпраці, не погодившись з такими рішеннями, у 2017 році звернулося до Вищого адміністративного суду України. І вже Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду своєю постановою від 24 липня 2019 року скасував рішення судів попередніх інстанцій та повернув справу на новий розгляд до Рівненського окружного адміністративного суду.

5 листопада 2019 року судом було прийнято рішення на користь Управління, яким постанову про накладення штрафу у розмірі 87000 грн визнано правомірною. Відтак,  суб’єкту господарювання необхідно сплатити штраф до Державного бюджету України.

У ході вирішення даного спору, з огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що порушення прав позивача, про захист яких він просив у судовому порядку, не знайшло свого підтвердження. Управління Держпраці як суб`єкт владних повноважень довело правомірність своїх дій та надало обґрунтовані доводи щодо прийняття оскаржуваних припису та постанови відповідно до норм чинного законодавства.

Роз’яснює завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Рівненській області Інна Кокіль:

  • У разі залучення до роботи у святковий чи неробочий день працівників, які одержують місячний оклад, така робота оплачується у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад. Але лише за умови, що ця робота проводилася з перевищенням місячної норми робочого часу.

У разі виконання працівниками роботи у святковий чи неробочий день, однак, у межах місячної норми робочого часу, інший день відпочинку не надається, оскільки це спричинить зменшення встановленої їм норми робочого часу.

Читати також