Рівне Медіа

Рівнянка потрапила до Книги рекордів України (ФОТО)

Днями рівнянка, майстриня народної творчості Олена Медведєва встановила рекорд України. Вона вручну вишила найбільшу книгу - Євангеліє від святого Матвія. За своє "Вишите Євангеліє" Олена потрапила до Книги рекордів України. Її рекорд зафіксували у Літературному меморіальному музеї Тараса Шевченка в Києві.

Книга-рекордсменка вишита технікою «стебнівка» – це запатентований авторський шрифт Олени Медведєвої. Таких євангелій пані Олена вишила вже чотири. Рекорд присудили ж за Євангеліє від Матвія, пише Суспільне.

– Вона за вагою найбільша, 9 кг 400 грамів, в ній 60 сторінок (у решти євангелій менше). Тому саме її обрали для рекорду. Зрозуміло, що вона вишивалася не для рекорду. Але отримання цього сертифіката для мене така знакова подія, тому що свідчить про те, що це перша в Україні найбільша вишивана книга вручну. 12 сантиметрів товщина книги, і в ній вишито 88 тисяч 700 літер і розділових знаків, – розповіла авторка вишиваної книги-рекордсменки.

Загалом у доробку засновниці видавництва «Креативна книга» понад 20 арт-буків: мереживних, різьблених, солом’яних, шкіряних, бурштинових, в'язаних тощо. Щодо вишиваних книг, то першим був «Кобзар» Тараса Шевченка, потім – збірки Івана Франка і Ліни Костенко, а також 4 Євангелія. Нині майже готова «Лісова пісня» Лесі Українки", паралельно Олена Медведєва вишиває також книжкові мініатюри. Уперше до цього процесу вона долучила інших. У музеї Уласа Самчука пропонує охочим вишити кілька літер з його трилогії «Волинь». Ця акція відбувається для того, щоб повернути твори письменника до шкільної програми.

Читати також