Росія завдала збитків довкіллю на понад 1,35 трлн гривень

За вісім місяців широкомасштабного російського воєнного вторгнення збитки навколишньому середовищу України зростають фактично щодня.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, близько шести мільйонів українців мають обмежений доступ чи взагалі ніякого доступу до чистої води, знищено або вирубано близько 280 тисяч гектарів лісів. 

Про це повідомляєінформагентство Associated Press.

За даними оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. 

«Щодня через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини. З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн. Для порівняння: у 2021 та 2020 роках вони становили лише 2,2 млн тонн на рік.

Загалом в Україні вже постраждало 3 млн га лісів, а це майже третина лісового фонду нашої держави. Деякі з них — втрачені назавжди. росія перетворила наші родючі чорноземи в найбільш забруднені вибухівкою землі у світі. Близько третини території України потребуватиме розмінування, на що знадобиться щонайменше 10 років», — йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Як зазначають вітчизняні екологи, зміни екологічної ситуації в Україні, внаслідок війни, спричинятимуть погіршення стану здоров’я людей. Це проявлятиметься ще роками, насамперед через погіршення якості питної води чи через шкідливі речовини в повітрі внаслідок знищення рашистами  промислових об’єктів.

«Як наслідок, вода в колодязях стала коричневою й набула дивного запаху, деякі оселі затопило й на стінах з’явилась пліснява. Тоді місцеві змушені були пити цю воду, їхнє самопочуття погіршувалось», — йдеться в матеріалі видання. Таких прикладів іще чимало, особливо на сході України, де бойові дії тривають довше.

Крім того, в останні тижні росія атакувала ключову інфраструктуру, таку як електростанції та гідротехнічні споруди. Це, звісно ж, завдало значної шкоди водній інфраструктурі, включаючи насосні станції, очисні споруди та каналізаційні споруди. Сільськогосподарський сектор України, як ключова частина економіки держави, також постраждав. Пожежі завдали збитків посівам та завадили українським фермерам завершити збирання врожаю

Читайте також