Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Російські волонтери допомогли втекти з території РФ пів сотні депортованих українців

Офіс українського омбудсмена разом з російськими волонтерами допоміг втекти з Росії 40-50 українцям, яких туди примусово вивезли окупанти.

За словами Уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, дуже важко вивезти людей назад в Україну.

Про це вона повідомила в інтерв’ю німецькому журналу Der Spiеgel, передає ТСН.

"Лише сорок-п’ятдесят осіб – у багатьох випадках важко допомогти. Наприклад, між островом Сахалін і Європою 15 тисяч кілометрів. Можливо, людям, яких туди вивезли, було б легше переїхати до Китаю. Ми над цим працюємо", - сказала Денісова.

Вона додала, що окупанти вивезли до Росії більше 2000 дітей, з них велика частина сиріт.

"Тепер вони будуть усиновлені російськими батьками за прискореним процесом і отримають російські документи. Їхня національна ідентичність як українців буде стерта", - зазначила омбудсманка.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».

03.07.2022 У полоні окупантів перебувають 8 представників місцевої влади

Це чиновники із Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Станом на 2 липня у полоні російських військових перебувають: Євгеній Матвєєв – Дніпрорудненський міський голова Олександр Шмиголь - Вільхівський сільський голова Олександр Бабич – Голопристанський міський голова Ігор Колихаєв - Херсонський міський голова Валентина Костенко – Великокопанівський сільський голова Дмитро Ляхно - Горностаївський селищний голова Сергій Хільченко – Хрестівський сільський голова Петро Збаровський – Новотроїцький селищний голова. Зазначається, щ, на жаль, інформація про звільнення з полону Голопристанського міського голови Олександра Бабича не підтвердилася.

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.