Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Роздягнули та тримали на холоді: на Сумщині підполковник РФ наказував солдатам знущатися з цивільних

У Конотопі, що на Сумщині, під час перебування російських військових, кілька місцевих мешканців зазнали тортур. 

Як повідомляють в Офісі Генерального прокурора України, слідчі встановили російського підполковника, який віддавав накази знущатися з цивільного населення. 25 лютого 2022 року на в’їзді в село В’язове військові РФ на організованому ними блокпості зупинили автомобіль.

Вони силою затримали водія та відвезли його на сільськогосподарське підприємство. Там, щоб залякати затриманого, підполковник наказав солдатам розстріляти чоловіка. Чоловіка змусили роздягнутися до спідньої білизни та тримали його упродовж 4-5 годин із кайданками на руках поруч із чорними поліетиленовими мішками, в яких, ймовірно, знаходилися тіла. При цьому температура в приміщенні була близько 4 градусів. Потім чоловіка відпустили.

Таким же способом затримали ще двох місцевих жителів, які розвозили хліб. Підполковник наказав підлеглим одягти на них металеві кайданки та зав’язати очі. Чоловіків утримували на тому ж підприємстві. Затриманим, за вказівкою підполковника, систематично наносили удари прикладом зброї. При цьому в них вимагали дані про цивільних мешканців Конотопа з проукраїнською позицією, розташування військових Збройних Сил України у місті Конотопі та місця зберігання зброї. Лише 2 березня 2022 року затриманих відпустили.

Читати також