Рівне Медіа

Що буде із навчанням у школах Рівненщини після тривалого карантину: чого чекати учням

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

У Міністерстві освіти не відмовляються від проведення Зовнішнього незалежного оцінювання, попри карантин, введений у зв’язку із пандемією Covid-19. Нагадаємо, що сьогодні Уряд вирішив продовжити карантин, зокрема і у школах, по всій Україні ще на місяць - до 24 квітня.

Заступник міністра освіти Єгор Стадний розповів, що влада цього тижня проінформує як проходитиме ЗНО і вступна кампанія в нових умовах. На сьогодні опрацьовується декілька сценаріїв. Про це повідомляють журналісти каналу "Клименко Time".

Стосовно продовження навчального року, то це питання Міносвіти поки не коментує. Якість дистанційного навчання значно відрізняється від результатів освітнього процесу при фізичній присутності учня у класі.  Крім того, не у всіх дітей є доступ до Інтернету. У сільських школах ситуація із комунікацією вчителя та учнів ще складніша.

Екс-міністерки освіти Лілія Гриневич та Анна Новосад розповідають, що по логіці, навчальний рік має бути продовжений і літом, якщо карантин затягнеться. До цього, також, схиляється екс-міністерка освіти Інна Совсун, але додає, що деяким навчальним закладам можна надати право самим визначати, чи варто продовжувати навчальний рік.

Лілія Гриневич також зазначає, що якщо 3 квітня карантин закінчиться, то вчителі повинні змінити навчальні програми з урахуванням втрат під час дистанційного навчання, і додати кількість занять.

Поки  влада визначається, що робити із навчальним роком, радимо не забувати, що карантин – це не канікули. Якщо провести весь час за комп’ютерними іграми, телевізором та мультиками, то повертатись до навчання буде дуже складно.

Читати також