Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Що не варто садити поруч з чорною смородиною

Чорна смородина може просто прекрасно плодоносити. Її урожайність і якість врожаю залежать і від сорту, і від погодних умов, і від догляду, і від місця зростання. І навіть від сусідів, які зростають поряд. Не всі будуть позитивно впливати на кущі смородини. Деякі принесуть тільки шкоду, інформує Ukr.Media.

Червона та біла смородина

Чорну смородину не варто висаджувати поруч з родинними червоної або білої. По-перше, у них одні хвороби і шкідники на трьох. Якщо всі здорові, то ніякого негативного впливу один на одного вони не роблять. А ось якщо захворіє один — великий ризик, що захворіють і інші, ви можете залишитися без врожаїв ваших смородин зовсім. По-друге, червона і чорна смородина люблять трохи різні умови зростання. Чорну краще висаджувати в легку півтінь, там вона краще плодоносить. А ось червона зовсім не виносить затінення. Тому їх потрібно садити або в різні місця, або, як мінімум, "ховати" чорну за червону. Але висаджувати не дуже близько один до одного. До слова, смородина взагалі не любить тісноту. Аґрус віднесемо сюди ж: теж не найкращий споріднений сусід.

Рослини, які п'ють багато води

Не рекомендується висаджувати смородину поруч з рослинами-водохлібами. До них можна віднести березу, сливу, терносливу, іргу. В умовах нестачі вологи ягоди смородини починають дрібніти. І якщо ви не готові стежити за вологістю ґрунту під смородиною і регулярно поливати її або мульчувати, що не висаджуйте поруч рослини, які п'ють багато води.

Хвойні культури

Якщо у вас на ділянці є зелена смуга з хвойних рослин, у жодному разі не висаджуйте смородину поруч з нею. Кущ може з легкістю підхопити іржу, якою частенько хворіють хвойні культури.

Троянди, шипшина, калина, черемха, бузина

Смородину дуже любить тля. Це напевно одна з найулюбленіших ягідних культур цього шкідника. Тому вкрай не рекомендується висаджувати поруч зі смородиною троянди, шипшина, калину, черемху, бузину. А ще не варто засаджувати пристовбурні кола смородини настурцією: з тієї ж причини!

Малина, вишня

Не найкращим сусідом для смородини буде малина. Друга сильніша і агресивніша, вона буде гнобити і пригнічувати зростання смородини. І якщо на врожайності першої таке сусідство можливо ніяк не позначиться, то ось друга може постраждати: буде гірше рости і розвиватися, бідніше плодоносити. Вишня з часом теж виявиться сильнішою: вона буде забирати собі все харчування, змушуючи смородину голодувати і знижувати свою врожайність.

Читати також