
Вербну неділю відзначають щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святити гілки верби. Свято має не лише багату історію і велику кількість традицій та обрядів, але і певні заборони на вчинення певних вчинків.
Головна традиція Вербної неділі – освячення гілочок верби в церкві. Вважається, що ці гілочки протягом усього року будуть захищати будинок від пожеж і повеней, а їх господарів – від бідності, хвороб та негараздів.
Прикмети свята пов’язані з магічними властивостями, які приписують вербі. Вважається, що якщо перед Вербною неділею з’явилося багато «сережок» верби (розпустилися бруньки), то весь рік буде врожайним, родючим і багатим на хороші події.
Гілочкам верби приписують у цей день і цілющі властивості. Вважалося, що якщо поставити гілки біля узголів’я ліжка, то це збереже людину, особливо дітей, від хвороб протягом року.
Раніше вважалося, що якщо саме в цей день посадити кімнатну квітку, то вона приверне у ваше життя гроші. Слід зазначити, що, якщо квітка протягом місяця зав’яне, то вам доведеться прожити все своє життя в бідності.
Головні прикмети на Вербну неділю
- Вітер, який дме в такий день, буде супроводжувати все літо.
- Якщо погода ясна й тепла, за однією з прикмет, урожай фруктів і злаків буде хорошим.
- Є повір’я, що верба може приборкати вогонь, град і прогнати бурю. Варто гілочки тільки поставити на підвіконня або кинути проти вітру, або кинути у вогонь.
- У Вербну неділю прийнято пекти печиво або робити горішки з тіста. Готовими десертами пригощають домочадців і навіть тварин.
- Якщо ви людина боязка і завжди чогось боїтеся, то у Вербну неділю, прийшовши з церкви, вбийте в стіну цвях освячені гілки верби, тим самим вона допоможе вам позбавитися від нав’язливих страхів, боягузтва і нерішучості.
За матеріалами «znaj.ua»