Рівне Медіа

Що таке коронавірус, які його симптоми та як лікуватися?

Фото - ілюстративне

Сьогодні Україну накрила нова хвиля паніки щодо епідемії коронавірусу у світі, адже нині в Україні офіційно підтвердили перший випадок цього захворювання - у чоловіка з Чернівців, який 26 лютого повернувся з Італії. Тож портал "Рівне Медіа" вирішив ще раз нагадати своїм читачам про те, що таке коронавірус, які його симптоми, як йому запобігти та лікувати цю хворобу. Збережіть собі та передайте цю інформацію усім своїм знайомим, аби не панікувати, а знати, як діяти. Адже як відомо, проінформований - значить, озброєний.

Що таке новий коронавірус?

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема, гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, що у Китаї, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

  • гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як запобігти поширенню інфекції:

  • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
  • якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Про те, як уникнути зараження коронавірусом, ми писали тут: 

Читати також