Рівне Медіа

Що зроблено у рівненському парку на Грабнику за місяць ремонту? (ВІДЕО)

За місяць ремонтних робіт у парку на Грабнику в Рівному майже закінчили вкладати доріжки. За оцінкою проєктанта Дмитра Котлярова, вони завершені на 80%. Сьогодні робітники реконструюють зруйновані сходи до Палацу дітей і молоді. Благоустрій території та озеленення – перший з трьох проєктів, які реалізовують за кошти Громадського бюджету, повідомляє Суспільне.

Облаштування системи освітлення та дитмайданчика зі спортзоною перебуває на початковому етапі, повідомив Дмитро Котляров. Роботи виконує рівненська фірма "Сантехбуд К" на замовлення управління капітального будівництва Рівнеради. Її керівник Микола Верзун пояснив, що намагається максимально дотримуватися проєктів і зараз все залежить від погоди. А головний інженер фірми Вадим Герасимчук повідомив, що завтра будівельники перейдуть до вивезення залишків бетонних плит.

– Глобально доріжки передбачено ті, що вже протоптані, конструкція існуючих доріг. Глобальних змін не відбулося. Одна з основних змін – це облаштування пандусу, плавного підйому в ті частині парку, де він дублюється сходами. Дослідженням було визначено, що це місце найбільшого трафіку. Там по місцю трафіку була протоптана доріжка, зараз воно окультурено і зроблено зручний пандус, який відповідає всім нормам по інклюзивності і доступності, - розповідає проєктант Дмитро Котляров.

 

– В принципі, це єдина така зелена зона для мешканців Грабника. Ми дуже стараємося дослухатися до того, як вони використовують цей парк. Відповідно, маємо дослідження, і на основі нього досліджені ці всі проєкти, які зараз реалізуються. Думаю, що суттєво покращиться проживання в цьому мікрорайоні. Як мінімум, можна побачити, що парк стає більш доступним, - зазначає ініціаторка відновлення парку ПДМ Оксана Майборода.

Нагадаємо, у 2016-му та 2017-му роках три проєкти з реконструкції ПДМу виграли фінансування з Громадського бюджету. Раніше роботи не розпочинали, адже ділянка не належала місту.

Для порівняння, так парк виглядав місяць тому до початку робіт. Два мільйони гривень на реконструкцію передбачили лише влітку. Через коригування проєкту у зв’язку зі змінами цін, експертизу та пов’язані з прокладанням тепломережі земляні роботи, реконструкцію розпочали з затримкою на декілька місяців.

 

Читати також