Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Шольц відмовився постачати Україні танки - ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив прохання прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо постачання важкого озброєння. Зокрема йдеться про поставку найсучасніших танків танків Leopard 2. 

Про це німецькому виданню Welt стало відомо з українських урядових кіл. 

Як зазначається, підставою для цього була пропозиція від групи зброї Krauss-Maffei Wegmann (KMW) від 8 квітня щодо прямого постачання в Україну, коли компанія вже домовилася про постачання в Україну 100 танків Leopard 2A7, включаючи запчастини та навчальні блоки для солдатів, на загальну суму 1,55 млрд євро, а тому перші танки могли бути доставлені через 36 місяців після укладання договору.

Однак, Шольц не пообіцяв такі постачання, а швидше залишився "спільним та неконкретним" у розмові зі Шмигалем.

"Канцлер не виявив абсолютно ніякого бажання" змінити свою негативну позицію щодо постачання танків", - сказало виданню джерело. 

При цьому у відповідь на запит німецької газети в уряді Шольца повідомили, що не перестають підтримувати Україну як у військовому, так і політичному, фінансовому та гуманітарному планах.

"Ми просимо вас із розумінням поставитися до того, що ми, як правило, не повідомляємо про конфіденційні обговорення", - заявила представниця відомства канцлера ФРН.

Читати також