Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Шпинат та рукола на власному городі: поради для вирощування

Влітку овочі та зелень стають незамінним елементом раціону. Особливо корисно, коли вони вирощені на власній грядці. Смачні літні салати чудово доповнить зелень - рукола та шпинат. Ці поживні листочки мають багато вітамінів та гарно смакують із помідорами та огірками.

Як краще вирощувати шпинт та руколу на власному городі - читайте у статті.

Шпинат

Шпинат вважається цінною листовою культурою. У його листі міститься багато мінеральних речовин. Його дуже корисно вживати при шлунково-кишкових захворюваннях, анемії. У їжу вживають розеткові листя шпинату, що утворюються на початку вегетації. На відміну від салату, гіркота в листі шпинату відсутня. Влітку рослини шпинату утворюють стебло і зацвітають.

Посів шпинату можна поєднати з посівами моркви. Шпинат відноситься до овочевих культур довгого дня, як тільки день починає прибувати, шпинат зацвітає. Цим і обумовлені його ранні посадки.

Влітку, у другій половині, висівають пізні сорти шпинату, під нього можна використовувати вивільнені грядки з-під цибулі і часнику. Також шпинат можна посіяти у вересні. За осінь він вкорінюється, утворює розетку, зимує під снігом. Ранньою весною, відразу після танення снігу, зелене листя шпинату вже можна вживати в їжу.

Шпинат добре росте на живильних вологих дренованих вапняних ґрунтах. Рослина невимоглива до освітленості, тому її можна посадити в півтіні. Перед посівом насіння шпинату в ґрунт вносять мінеральні добрива з розрахунку 5 г суперфосфату і 10 г калійної солі на 1 м. кв..

Якщо в ґрунт вносили гній, то вносити азотні мінеральні добрива не потрібно. Справа в тому, що шпинат накопичує у своїх листах нітрати, тому передозування азотних добрив потрібно уникати, щоб не отримати отруєння. Якщо ж органіка не вносилася, тоді для підгодівлі можна використовувати 5-10 г аміачної селітри на 1 м. кв. для швидкого нарощування зеленої маси.

Для безперервного споживання шпинат можна сіяти кожні два тижні. Сіяти шпинат можна і сухим, і пророщеним насінням. Насіння пророщують у вологій серветці. Щоб насіння швидше проклюнулися, можна використовувати розчин гумату, тоді насіння зійде на кілька днів раніше.

Рукола

Рукола також додає пряності стравам та маж багато корисних мікроелементів. Щоб посадити та виростити руколу, потрібно не більше зусиль, ніж для шпинату.

Посадка. Висів насіння у відкритий ґрунт проводиться у квітні, а на розсаду ? у перші дні березня. Розсаду висаджують у відкритий грунт в квітні.

Освітленість. У ранковий час потребує розсіяному світлі, а в другій половині дня ? у затіненні.

Грунт. Він повинен бути поживним, не надто сухим, нейтральних або слабколужних.

Полив. Потребує систематичного часто поливі, стежте за тим, щоб грунт на ділянці завжди був трохи влажноватым (не сирим). У посушливий і жаркий період поливати потрібно кожен день.

Добриво. Підгодовувати не треба, однак протягом сезону поверхню грядки кілька разів мульчують шаром старого торфу або перегною.

Розмноження. Насінням.

Шкідливі комахи. Капустяні молі і хрестоцвіті блішки.

Захворювання. Фузаріоз і пероноспороз.

Властивості. Цю рослину відносять до дієтичних, в ньому міститься велика кількість біологічно активних речовин і вітамінів.

Читати також