Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке легко розповсюджується, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом: при кашлі та чханні, тісних особистих контактах, взаємодії з поверхнею, де є вірус, наприклад, якщо ви візьметеся за ручку дверей або візок у супермаркеті, на які щойно чхнув хворий.
Хворий стає заразним ще за декілька днів до появи висипки й може поширювати інфекцію, навіть не здогадуючись про це.
Від кору немає специфічного лікування, проте є безпечний та ефективний спосіб запобігти цьому захворюванню – вакцинація.
Які симптоми кору?
Інкубаційний період, час від моменту зараження до появи перших симптомів, триває зазвичай 7-14 днів. У цей час жодних ознак хвороби немає.
Початкові ознаки захворювання нагадують симптоми застуди:
- підвищення температури
- головний біль
- нежить
- сухий кашель
- збільшення лімфовузлів
- за день-два приєднуються кон’юнктивіт (почервоніння очей і сльозотеча, можливі гнійні виділення)
- діарея та блювота
На 4-5 день хвороби з’являються червоні висипання, вони починаються зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджуються на все тіло.
Що робити в разі підозри на кір?
- Залишайтеся вдома!
- Уникайте контактів з іншими людьми!
- Повідомте свого лікаря, і виконайте його вказівки.
- Попередьте про підозру на кір усіх людей, з якими ви контактували останніми днями. Якщо захворіла дитина, повідомте адміністрацію школи чи садочка.
- Якщо контактні люди не вакциновані від кору, їм потрібно зробити екстрене щеплення від цієї хвороби у сімейного лікаря. Також їм потрібно деякий час побути на карантині, адже вони можуть бути вже інфікованими та заражати інших.