Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Сьогодні - «день зустрічей»: кого саме потрібно зустріти?

Рівне 1

Іменини сьогодні святкують: Уляна, Галактіон, Генадій, Григорій, Василь, Федір, Гаврило

У церкві 5 липня вшановували пам'ять Євсевія, єпископа Самосатського, який жив у IV столітті. Протягом усього життя він захищав православні сповідання, затверджені в Нікеї під час першого Вселенського собору. Він був змушений носити одягу воїна, щоб його не впізнавали в період гонінь. Помер єпископ від рук мешканки міста Доліхіни, що скинула на Євсея черепицю. Останньою проханням перед смертю його була не карати злочинницю.

Казали, що це день зцілення душі і тіла. Раніше саме 5 липня вирушали в ліс для того, щоб зібрати цілющих трав і заготовити трохи віників для лазні. Зазвичай віники намагалися 5 липня в'язати про запас. За традицією, в той же вечір і вирушали паритися в лазні, використовуючи свіжі віники - це, за прикметами, обіцяло міцне здоров'я на весь рік.

5 липня селяни могли повторно сіяти редис. Відзначали, що у ранньої картоплі з'являються квітки.

Якщо людина народилася 5 липня, то їй протегує сосна, ялиця і ялина. Вважається, що у важку хвилину потрібно прийти в ліс і обійняти дерево-покровителя, попросивши у нього допомоги - скоро вдасться знайти душевний спокій.

Це день називали днем зустрічей. Говорили, що якщо напередодні Улян не знайшов свою Уляну, то тепер вже вона сама пішла його шукати — і знайшла.

Народні прикмети цього дня:

Дощ іде вдень - чекай доброго врожаю

Жаркий день на Євсевія, 5 липня, - у грудні вдарять морози

Місяць яскраво мерехтить на вечірньому небі - прикмета того, що вдасться зібрати багатий урожай

Якщо на каменях з'являється волога — скоро бути дощу

Вечірня роса-перша прикмета гарної погоди на завтрашній день

Комарі літають роєм - на гарну погоду.

Історичні події цього дня:

1054 — в сузір'ї Тільця вибухнула зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі. Явище викликало величезну паніку в різних країнах.

1439 — на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписали церковну унію про об'єднання Православної та Католицької Церков під владою Римського Папи

1841 — Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство.

1941 — у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна провідник Організації Українських Націоналістів Степан Бандера.

1946 — вперше показали людям купальник-бікіні.

1954 — Елвіс Преслі записав свою першу пісню «That's All Right, Mama».

1954 — у Москві під час міжнародних змагань на призи імені братів Знаменських українська спортсменка Людмила Лисенко-Шевцова встановила новий світовий рекорд з бігу на 800 м.

1985 — Сергій Бубка переміг на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см.

1991 — Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України стосовно Північної Буковини та Подунав'я.

1994 — 809 населених пунктів у семи областях України залишилися без електропостачання внаслідок урагану. Завдано значних збитків населеним пунктам і посівам.

2014 — українська армія відновила контроль над Слов'янськом.

5 липня народились:

1802 — Нахімов Павло Степанович, адмірал Російського імператорського флоту українського походження.

1813 — Антоніо Гарсія Гутьєррес, іспанський драматург, автор п'єси, що послужила основою для однойменної опери Джузеппе Верді «Трубадур» .

1857 — Клара Цеткін, німецький політичний діяч, революціонерка, одна з організаторів Компартії Німеччини, активістка II Інтернаціоналу.

1919 — Скоропадська Олена Павлівна, молодша дочка останнього гетьмана України Павла Скоропадського; З 1975 року очолювала Союз гетьманців-державників.

1955 — Ярослав Федоришин, актор, режисер, засновник і художній керівник львівського театру «Воскресіння»

1986 — Юрій Чебан, український веслувальник-каноїст, дворазовий чемпіон Олімпійських ігор (2012, 2016), бронзовий призер Олімпійських ігор (2008). Заслужений майстер спорту України.

Цього дня померли:

1080 — Іслейвур Ґіссурарсон, перший християнський єпископ Ісландії

1817 — Луїс де Ласі, іспанський політичний діяч; учасник Іспанської революції 1808—14; генерал.

1906 — Жюль Бретон, французький художник-реаліст.

1916 — Копистинський Теофіл Дорофійович, український художник-реаліст, портретист, реставратор.

1963 — Андрій Василенко — академік АН УРСР, доктор технічних та доктор сільськогосподарських наук, лауреат Державної премії СРСР.

1969 — Вальтер Гропіус, німецький архітектор, засновник Баухауса.

1986 — Ярослав Стецько — один із провідників українського національно-визвольного руху.

2011 — Сай Твомблі, американський художник, абстракціоніст і імпресіоніст

2014 — Митрополит Володимир, архієрей Української православної церкви МП з 1966 року. З 1992 по 2014 роки її предстоятель, митрополит Київський і всієї України.

Матеріал підготовлений РІВНЕМЕДІА з відкритих джерел

Читати також

27.01.2022 Відомого рівненського лікаря попередили про відсторонення від роботи, бо не має щеплення від ковіду

- Здається, це не найкращий момент для вимушеної неоплачуваної відпустки. Але це я так думаю. А уряд каже, що так краще. Для всіх. На основі доказової медицини. Ок, час розсудить нас, - пише лікар. - Ні, я не йду з медицини. Не працювати дозволити собі не можу. Просто коли зачиняються одні двері, то відчиняються інші. А в лікарні зустрінемося вже після карантину. Або зміни умов допуску на роботу. Можливо.