Рівне Медіа

Сьогодні у Рівному з першим робочим візитом перебував Посол Франції (ФОТО)

Сьогодні, у понеділок, 4 листопада, місто Рівне з першим робочим візитом відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, якого призначили на цю посаду лише наприкінці серпня цього року. Також з ним у наше місто приїхала координатор діяльності Альянс Франсез в Україні Кларіс Броссар.

Вони зустрілися з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем, міським головою Рівного Володимиром Хомком, а також президентом "Альянс Франсез" у місті Рівному Дмитром Лущаком та директором "Альянс Франзес" міста Рівного - Надією Чумак.

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пообіцяв особливий рівень взаємостосунків із містом Рівним та Рівненською областю, адже сьогоднішній його візит в Рівне - одна з перших робочих поїздок на займаній посаді. Також він домовився з керівництвом міста та області подальшу співпрацю у сфері економіки, бізнесу, культури, проведення спільних форумів, виставок, мовних курсів тощо.

Крім того, обговорили і можливе залучення французького капіталу в реалізацію інвестиційних проектів в нашій області, зокрема щодо виробництва біопластику з кукурудзи, а також можливість перенесення нерентабельних у Франції виробництв на територію Рівненської області в рамках міжнародного перерозподілу праці. Для французів це означатиме зменшення затрат, а для Рівненщини - нові робочі місця й поповнення місцевої казни сплатою податків.

Голова РОДА Віталій Коваль попросив Посла Франції в Україні допомогти знайти для Рівненської області партнерський регіон у Франції для конструктивної співпраці. Етьєн де Понсен у свою чергу подякував міській та обласній владам за всебічну підтримку Французького Альянсу міста Рівного, популяризацію французької мови серед навчальних закладів міста та сприяння в організації проведення щорічного культурного фестивалю «Французька весна», а також попросив подальшої підтримки, зокрема сприяння у проведенні заходів, вивченні французької мови тощо.

Довідково: 

Французький Альянс (Альянс Франсез) міста Рівного є частиною всесвітньої мережі Французьких Альянсів. Оскільки організація не ставить перед собою прибуткових цілей, Французький Альянс має за мету популяризувати французьку мову та культуру країн, де нею розмовляють. Французький альянс міста Рівного проводить мовні курси, культурні фестивалі, зокрема "Французька весна", виставки, концерти тощо.

Читати також