Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Спрощена реєстрація євроблях: скільки авто розмитнили у Рівненській області за перший місяць

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

На Рівненській митниці за перший місяць дії тимчасового спрощення процедури митного оформлення транспортних засобів українські номери отимали 350 авто.

У середньому щоденно здійснюється митне оформлення 18 транспортних засобів. Про це повідомили в Рівненській митниці.

"При митному оформлені даних авто громадянами до бюджету сплачено 13,1 млн.грн. платежів. Крім того, власниками автомобілів сплачено 2,9 млн.грн. добровільних внесків, по 8 500 грн. з власника. Скарг та нарікань з боку осіб, що здійснюють декларування на роботу, як Поліської так і Рівненської митниці, в частині реалізації законів України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України не надходило. Передбачено, що кошти сплачені при митному оформленні транспортних засобів за пільговою процедурою, будуть спрямовані на заходи з запобігання виникненню та поширенню COVID-19, а також на проведення вакцинації від зазначеної хвороби", - зазначають у митниці.

Нагадуємо, згідно законів 1403-ІХ та 1402-ІХ від 15 квітня 2021 року, спрощення процедури митного оформлення стосується легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703) та автівок для перевезення вантажів загальною вагою до 3,5 тон (код УКТ ЗЕД 8704), які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту та станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні, з року випуску яких минуло 5 і більше років. Такі транспортні засоби тимчасово звільняються від сплати ввізного мита. Для митного оформлення таких авто власники транспортних засобів мають сплатити: акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єм двигуна), ПДВ – 20% від суми акцизного податку.

На процедуру спрощеного митного оформлення відводиться 180 календарних днів до 10 листопада 2021 року. Для учасників бойових дій які перебувають безпосередньо на території Операції Об'єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів, строк становить 270 календарних днів, тобто до 8 лютого 2022 року.

Читати також