"Стали центрами для безхатченків": у Рівному просять прибрати "Пункти незламності"

У Рівному просять забрати "Пункти незламності". 

Про один із таких пунктів, що у центрі міста, пише депутат Рівнеради Святослав Клічук. 

За його словами, пункт став "центром для безхатченків". 

- Зайшов на велокаву, на Майдані, поруч Пункт незламності, трохи поспостерігав, дуже сумне явище.

Виходить п'яний чоловік, ледь на ногах стоїть, дай закурити....

Заходять безхатькі, безкоштовний чай. Тепер це в них постійна точка у їх прогулянках містом.

Виходять якісь дівчата, підлітки, кидає пакети в траву, кажу: в смітник слабо, починає сперечатися...

Виходить чоловік, під ялинку помочився, роззувся, зняв шкарпетки, походив де помочився, протер між пальцями, змінив шкарпетки, праву наліво...- ділиться депутат. 

За його словами, він просив на комісії прибрати ці пункти, хоча б з центра міста.

- Зима пройшла, ніхто не замерзне, а вигляд міста дуже страждає. Та і витрати коштів та людиногодин щоб п'яниці могли чаю випити зайві, - додає обранець. 

Як повідомила заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова, даний "Пункт незламності" утримується за кошти релігійної організації "Обітниця миру" за співпраці та співфінансування міськради. 

- Пункти Незламності – це ініціатива президента. Ми давно піднімаємо тему, щоб обмежити їх кількість і перевести частину у "сплячий режим" оскільки сенсу утримувати таку кількість пунктів вже давно нема.

Лінію президента представляє обласна військова адміністрація. Коли піднімала цю тему, отримувала шквал заперечень, мовляв, це рівень президента і ніхто без вказівки з верху нічого змінювати не буде. І ви на місцях зобов'язані виконувати, - зазначила Марина Кузмічова. 

Додамо, що нещодавно було прийнято рішення скоротити кількість "Пунктів незламності" на Рівненщині, частину з них переведуть у "сплячий режим": 

- Сенс у цих пунктах є, але доцільність роботи варто переглядати постійно і дуже прикро, що міста самостійно не мають право приймати рішення. Оскільки ситуація по Україні з енергетикою та з подачею тепла у оселі різна, не всі мають такі блага, як ми, під час війни. В багатьох містах і селах центральної та східної України такі пункти донині є актуальними, - додала Марина Кузмічова. 

Читайте також