Стало відомо, хто організував теракт біля "Арени" в Рівному

Правоохоронці викрили рівнянина, який організував теракт біля ТРЦ "Арена". 

Про це повідомляють у пресслужбі прокуратури області. 

За даними слідства, чоловік на початку цього року придбав осколкову гранату Ф-1, із якої у подальшому виготовив саморобний вибуховий пристрій. Таке замовлення зловмисник отримав у Telegram-каналі, за його виконання рівнянину пообіцяли грошову винагороду, яку він так і не отримав. Збирав вибухівку у своєму гаражі разом з другом, удосконалюючи пристрій для його дистанційного підриву.

Коли усе було готове – підозрюваний замаскував вибухівку в коробці з-під алкогольного напою і сховав у визначеному замовником місці. Пізніше її забрала звідти інша фігурантка провадження, 16-річна дівчина., якій замовником була відведена роль кур’єрки,  і 20 березня саме цей пристрій вибухнув неподалік одного з ТРЦ у середмісті Рівного. Тоді двоє людей отримали тілесні ушкодження, а також було знищено та пошкоджено майно випадкових потерпілих.

Згідно з планом, вибухівка мала спрацювати біля управління поліції, і підозрюваний з поплічниками мали зняти це на відео та надіслати звіт замовнику.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури 40-річному рівнянину повідомили про підозру у придбанні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, незаконному виготовленні вибухового пристрою, а також у закінченому замаху на терористичний акт, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 263-1, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258 КК України).

Зловмиснику вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без права внесення застави.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Читайте також