Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Стало відомо, які спеціальності були найпопулярніші серед вступників Рівненщини

Цього року найпопулярнішими спеціальностями у вишах Рівненщини були право, спеціальна освіта та реабілітація. 

Про це повідомляють у Рівненській ОДА. 

Найбільше абітурієнти подавали заяви на такі спеціальності: Право, Психологія, Історія та археологія, Спеціальна освіта, Терапія та реабілітація, Філологія. Германські мови та літератури.

Найбільший конкурс за освітнім ступенем «бакалавр» на 1 місце державного замовлення:

  • НУВГП - «Право» - 37 осіб;
  • НУОА - «Право» - 36 осіб;
  • МЕГУ - «Психологія» - 20 осіб.

Найменший конкурс на 1 місце державного замовлення:

  • НУОА - «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» - 2 особи;
  • НУВГП - «Гірництво» - 2 особи;
  • РДГУ - Хімія, Соціальне забезпечення, Фізика та астрономія, Музеєзнавство.

Серед університетів найбільша кількість зарахованих студентів бакалаврату на навчання до Національного університету водного господарства та природокористування – понад 2 тисячі студентів, Рівненського державного гуманітарного університету – майже 1,1 тисяча, ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С.Дем’янчука» – майже 1тисяча, Національного університету «Острозька академія» – більше 700 осіб, КЗВО «Рівненська медична академія» Рівненської обласної ради – 130 осіб.

Загалом у закладах вищої освіти Рівненщини навчається 33 тисячі студентів, серед них 12 тисяч здобувають фахову передвищу освіту.

Читати також

24.09.2023 На Рівненщині упродовж доби горіло сміття та сухостій (ФОТО)

23 вересня об 11:10 поблизу с. П’ятигори, Рівненського району, Здолбунівської ТГ по вул. Лісова. Загоряння будівельного сміття на відкритій території площею 25 м.кв. 23 вересня об 11:40 поблизу с. Садове, Рівненського району, Гощанської ТГ. Загоряння сухої трави на відкритій території площею 0,02 га. 23 вересня о 12:38 поблизу с. Воскодави, Рівненського району, Гощанської ТГ. Загоряння сухої трави та чагарника на відкритій території площею 0,2 га. 23 вересня о 16:44 с. Осницьк, Сарненського району, Рокитнівської ТГ, поблизу вул. Пролетарська. Загоряння сухої трави та чагарників на відкритій території площею 0,2 га. 23 вересня о 18:36 с. Городок, Рівненського району, Городецької ТГ, поблизу вул. Захаржевського. Загоряння побутового сміття на відкритій території площею 50 м.кв. 23 вересня о 19:23 поблизу с. Зелень, Сарненського району, Дубровицької ТГ. Загоряння побутового сміття на відкритій території площею 30 м.кв. Причини пожеж та розміри збитків встановлюють фахівці.

24.09.2023 Вели разом сестер до шлюбу, а нині разом в ЗСУ: історія швагрів з Рівненщини, які стали на захист країни

До широкомасштабного вторгнення Юрій був будівельником, а Анатолій – комбайнером. - Пішли в ЗСУ, бо хочемо, щоб наші рідні жили у вільній Україні. Зараз такий час, що кожен має робити вибір: бути в ЗСУ чи допомагати ЗСУ. Ми свій вибір зробили. Мій рідний брат Сергій теж з нами у полку і наразі виконує обов’язки на Запорізькому напрямку, - розповідає батько трьох дітей, Анатолій Васильович. - Україна сьогодні в небезпеці. А ми, її діти, стали на захист держави. Так само як на захист власних дітей, дружин та батьків. Це наш обов’язок. Ми не хочемо, щоб москалі топтали нашу землю та кривдили Україну і українців. Нам є що захищати, - додає Юрій. Шваґри обоє із Гощанського району, що на Рівненщині. Як і всі - мріють про закінчення війни та повернення додому, де на них з нетерпінням чекають рідні та близькі.

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.