Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Страсний тиждень по днях: що треба і що не можна робити

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Останній тиждень Великого посту – це найсуворіший період перед Великоднем. Він називається Страсним седмицею. В 2021 році Страсний тиждень припадає на дні з 26 квітня по 1 травня.

До наших днів збереглося багато традицій і заборон, які не можна порушувати. Чому присвячений кожен день Страсного тижня, що можна, а що категорично не можна робити в цей час, читай на tochka.net.

Дні Страсного тижня: що і коли можна робити

  • Понеділок відомий розповіддю про прокляття Христом безплідної смоковниці. Цей день краще за все присвятити прибиранню в будинку, фарбуванню, побілці, дрібному ремонту та читанню молитов.
  • Вівторок – день, коли Ісус Христос викрив фарисеїв і книжників, а ще повідав апостолам притчі про десять дів, про таланти, про данину кесареві, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і кінець світу. Присвяти цей день приведенню в порядок одягу, речей і предметів побуту: розбери, склади, попери, поштопай, попрасуй.
  • Середа – переломний момент, коли Юда прийняв рішення зрадити Христа за 30 срібників, а грішниця помазала Ісуса миром, готуючи Його до поховання. Приблизно з середини тижня можна займатися підготовкою до великодньої трапези, хоча піст іще триває.
  • Четвер знаменний чотирма важливими для віруючих подіями: Таємна вечеря, Омивання Христом ніг учням, молитва Ісуса в Гетсиманському саду і зрада Іуди. День недарма називається чистим – важливо до сходу сонця провести обмивання, очищення тіла і речей. А ще в цей день можна починати займатися великодньою випічкою і крашанками.
  • Страсна п'ятниця - особливо значимий і сумний день, коли Ісус Христос був розіп'ятий. Його слід присвятити молитвам і спогадами про страждання Христові. Не можна займатися ніякими побутовими справами.
  • Субота присвячена похованню Христа. Його тіло було у Гробі, а душа зійшла в пекло і сповістила там грішникам про перемогу над смертю. У храмах проводиться освячення великодньої їжі і сходження благодатного вогню. Це слушний день для підготовки до свята, приготування великодніх страв, пасок, писанок.

Страсний тиждень: що не можна робити

Весь тиждень перед Великоднем не можна ігнорувати суворість Великого посту, а також об'їдатись. Не можна їсти м'ясо, яйця, молочні продукти, рибу.

У Страсний тиждень не можна веселитися і розважатися. Забудь про дискотеки, галасливі компанії, азартні ігри, спів і танці.

Великим гріхом вважаються плотські втіхи і бажання. Слід стримувати пориви тіла для очищення душі.

На Страсному тижні не можна нікому відмовляти в проханнях про допомогу, співчуттях і добрих справах. Вважається, що в цей період сам Господь звертається до людей із проханням.

Також у жодному разі не можна ні з ким сваритися. Неприпустимі образи, лихослів'я, брехня, заздрість, агресія та інші негативні почуття і вчинки.

В церкві в Страсний тиждень не проводять таїнства хрещення і вінчання, не святкують дні святих і не поминають померлих.

Читати також