Рівне Медіа

Суддю із Рівненщини відсторонили від посади

Вища рада правосуддя на засіданні 9 червня 2020 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, повідомили в Управлінні інформаційного забезпечення Вищої ради правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран повідомив, що 20 лютого 2020 року Закревському Л.В. вручено складене того самого дня заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України.

Суддя Закревський Л.В. підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища та в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

До Закревського Л.В. ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ВАС) було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк до 16 квітня 2020 року, строк дії якого ухвалою слідчого судді ВАС від 15 квітня 2020 року було продовжено на два місяці. Ухвалою слідчого судді ВАС від 27 травня 2020 року строк дії вказаного запобіжного заходу та обов’язків було продовжено ще на два місяці. Як вбачається із вказаної ухвали, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту Закревському Л.В. замінено на домашній арешт в нічний час доби (з 20:00 до 07:00) на строк до 27 липня 2020 року з продовженням до 27 липня 2020 року стосовно Закревського Л.В. строку дії покладених на нього обов’язків.

На обґрунтування клопотання про тимчасове відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив про наявність обставин, які вказують, що подальше перебування Закревського Л.В. на посаді судді та здійснення ним правосуддя може призвести до негативних наслідків. З клопотання вбачається, що суддя Закревський Л.В. зможе вживати заходів для знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується. Крім того, продовжуючи здійснювати правосуддя, Закревський Л.В. матиме можливість незаконними засобами впливати на заявника у кримінальному провадженні та свідків.

Вища рада правосуддя вирішила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити і тимчасово, до 9 серпня 2020 року, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

 

Читати також