Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Такого не було за роки незалежності: на Рівненщині рекордна кількість хворих на кір

Кількість хворих на кір стала рекордною на Рівненщині за роки незалежності, пише UA: Рівне

Як повідомив завідувач відділу епіднагляду обласного лабораторного центру Віктор Мороз, за 11 місяців в області на кір захворіло 2078 людей.

При тому, що попередній найвищий показник був у 2006-му році. Тоді за весь рік захворіло 1812 людей. Нині лідерами за захворюванням є Корецький, Рівненський і Здолбунівський райони.

– Якщо порівняти захворюваність за останні 30 років, то зараз вона найвища. Причина виникнення те, що не роблять щеплень проти кору. У нас значний прошарок дітей і дорослих, які не мають щеплень проти кору. Разом з тим, зараз випливають дані про фіктивні щеплення. Тобто щеплення записані, а насправді мама каже, що вона щеплень не робила. Все призвело до того, що у нас такий рівень захворюваності на кір. Були періоди, де були перебої з вакцинами. Зокрема з КПК вакциною. Ось взяти 2016 рік, то вакцинація і ревакцинація проти кору була близько 20% вакциновано і ревакциновано проти кору. Ясно, що дуже велика кількість людей залишалась не щепленими, – розповів завідувач відділу епіднагляду обласного лабораторного центру Віктор Мороз.

Читати також