Рівне Медіа

ТОП-10 рухливих ігор на свіжому повітрі для дітей

Фото - відкриті джерела

Спорт – запорука правильного розвитку підростаючого покоління в фізичному й психологічному плані. Всі батьки знають, що спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі допомогають дитині бути спокійнішою, витривалішою, врівноваженою, й часто не хворіти, інформує Pidkazka.

Проблема одна – далеко не кожен малюк обожнює спорт і з ентузіазмом займається гімнастикою. Професійні педагоги й психологи говорять, що розв’язати цю проблему можна за рахунок правильної мотивації і проведення тренувань в ігровому форматі. Спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі схожі на розважальний квест, й в такому випадку виявляється складно не любити тренування!

Спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі

Особливо люблять рухливу гру маленькі діти. У хлопчиків і дівчаток молодших класів не спостерігається різкої різниці в пристрастях. Однак деякі відмінності все ж є.

Дівчатка більше люблять ігри хороводів з ритмічними рухами, хлопчики мають деяку перевагу в грі на швидкість, з елементами боротьби, а також в іграх з метанням м’яча, біти і ін. В ціль і на дальність.

У підлітків інтереси до рухливих ігор однакові, що пояснюється особливостями швидко зростаючого організму.

Щоб обійтися в грі без суперечок і чвар, кидайте жереб. Один з гравців, наприклад, затискає в кулаці камінчик, інший вгадує, в якій він руці. Вгадав – його правда, суперечці кінець.

  • Ми коники

Намалюйте на майданчику різні квіти (троянди, ромашки, дзвіночки, тюльпани та ін.). Пострибайте, як коники, на обох ногах з квітки на квітку або перестрибуючи через 1-2 квітки. Кому куди захочеться.

  • 3 ведмеді

3 гравці – «ведмеді» влазять «на дерева поласувати медом» (стають на лавки, пеньки, розташовані в різних місцях). Прилітають гравці – «бджоли» і намагаються «вжалити» (спіймати) ведмедів. Ті тікають у свої «барлоги» (намальовані на землі кола). У барлозі ведмедя бджола вжалити не може. Ведмідь, ужалений більше 3-х разів, виходить з гри.

  • Тримай спину прямою

Є така гра – змагання на гарну поставу. Хто пронесе 30 кроків мішечок з піском на голові і не упустить його?

  • Вовк у лісі

Ведучий – «вовк» повинен сховатися за деревом чи кущем. Хлопці розбігаються по майданчику і кричать: «Вовка не боюся!». Вовк вичікує, в зручний момент вискакує зі свого укриття й намагається наздогнати будь-кого з гравців.

У кожного з дітей в руці пучок трави. Коли гравець відчуває, що вовк ось-ось схопить його, він може кинути траву на землю і крикнути: «Твоя трава, вовк!». Вовк повинен підібрати траву. А поки він це робить, переслідуваний тікає подалі. Кидати траву можна тільки 1 раз. Гравець, якого спіймали вовком, виходить з гри. Можуть бути і 2 вовка. Гравець, якого спіймали останнім, стає вовком в наступній грі.

  • Паличка-виручалочка

Один з гравців, закривши очі й тримає чарівну паличку, голосно, але повільно рахує до 20-ти. У цей час інші гравці розбігаються й ховаються. Закінчивши рахунок, ведучий відкриває очі, стукає паличкою і говорить: «Паличка прийшла, нікого не знайшла», – і йде шукати гравців, залишивши паличку на місці.

Помітивши першого з гравців, він голосно вимовляє: «Паличка-виручалочка знайшла» (називаючи ім’я знайденого), – і біжить до палички. Знайдений гравець також біжить до палички. Якщо він добіжить першим і встигне сказати: «Паличка-виручалочка виручи мене!» то вважається врятованим, якщо ж запізниться, то виходить з гри. Ведучий намагається знайти всіх, хто сховався, і вивести їх з гри.

  • 12 паличок

Ведучий вдаряє ногою по вільному кінці дощечки і 12 паличок, укладені на іншому її кінці розлітаються в різні боки. Поки ведучий збирає палички і укладає їх назад на край дошки, всі гравці ховаються. Потім ведучий йде шукати хлопців і дівчат, які сховалися.

У цей час будь-хто може вибігти з-за укриття, вдарити ногою по дощечці і крикнути: «Повітря!». Тоді ведучий знову збирає палички, а всі знову ховаються. Якщо ведучий помітив когось із гравців, він називає його ім’я, біжить до дощечці, вдаряє по ній, кричить: «Повітря!» і ховається, а ведучим стає виявлений гравець і тепер йому належить збирати палички, що розлетілися, і шукати гравців.

  • Кругова гілка

Гравці однієї команди знаходяться по обидва боки майданчика і салять м’ячем гравців іншої команди, які бігають по середині поля. Осаленний гравець виходить з гри. Після того як вдалося осалити всіх гравців, команди міняються місцями.

  • М’яч

Гравці бігають по майданчику, перекидають один одному м’яч і намагаються, щоб він не потрапив у руки того, хто водить. Як тільки ведучий зловить м’яч, він голосно говорить: «Стій!» – і кидає м’яч в кого-небудь з гравців. Осаленний гравець йде водити. Пролетить м’яч повз – ведучий залишається колишній.

  • Пальники

Гравці стають парами один за одним, а ведучий перед ними. Йому потрібно бути напоготові. Як тільки хлопці закінчать читати вголос лічилку, перша пара роз’єднує руки і біжить вперед, щоб знову з’єднатися, пробігши через ведучого. Ведучий повинен встигнути зловити одного з гравців, бо знову доведеться водити. З тим, кого зловить ведучий, він стає в пару позаду всіх. Інший гравець з пари стає ведучим.

  • На погулянку

Кожен з гравців стає в один з намальованих маленьких гуртків, розташованих по колу. Керівник подає команду «На прогулянку!». Всі виходять з гуртків всередину великого кола і не поспішаючи прогулюються (можна під розучену пісню). За командою керівника: «За новим місцем!» гравці біжать, і кожен з них намагається зайняти новий гурток. Гравець, який посів місце останнім – програв.

Читати також