Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Торпеда "Посейдон": з бази ВМФ росії вийшла субмарина з ядерною "зброєю апокаліпсиса"

Російська субмарина "Бєлгород", ймовірно, вийшла зі свого пункту базування в Арктику, щоб випробувати торпеду "Посейдон", яку також називають "зброєю апокаліпсиса".

Про це повідомляє 24канал з посиланням на звіт розвідки НАТО.

НАТО зафіксувало вихід субмарини "Бєлгород" із пункту базування аби, ймовірно, випробувати торпеду "Посейдон". У НАТО буцімто побоюються, що "Бєлгород" вийшла з бази для того, щоб вперше в історії застосувати ядерну торпеду "Посейдон".

До речі, ця зброя долає відстань у 10 тисяч кілометрів під водою. Зараз субмарина нібито перебуває у Карському морі.

Підводний човен К-329 "Бєлгород" взяли на озброєння військово-морських сил Росії у липні 2022 року. Він є найдовшою субмариною у світі шириною у 15 метрів та довжиною у 184 метри. "Бєлгород" може безперервно перебувати під водою впродовж 120 днів. Швидкість руху субмарини становить 60 кілометрів на годину.

Торпеда "Посейдон", як кажуть розробники, нібито може обійти систему інфрачервоного супутникового стеження США. Зброя рухається до цілі зі швидкістю 110 – 130 кілометрів на годину.Коли "Посейдон" добереться до узбережжя, то вибух ядерної боєголовки може спровокувати потужне ядерне цунамі

Тобто, вивівши "Бєлгород" в море, Кремль і далі займається ядерним шантажем. Ще у 2018 році президент Росії Владімір Путін хвалився, що торпеда "дуже тиха та маневровна", а також зовсім "невразлива". Однак військові експерти вважають, що насправді все не так круто, як на словах.

Директор Проєкту ядерної інформації Федерації американських вчених Ханс Крістенсен переконує, що технологія досі "перебуває в розробці – як торпеда, так і платформа". До розгортання "Посейдон" не буде готовий щонайменше до 2027 року.

 

Читати також